Pazartesi Günü

Pazartesi günü herkesin bildiğin gibi stres ve sendrom günü olarak bilinir. Bir çok insan pazartesi sendromu yaşar. Peki modern çağın bir getirisi olan pazartesi sendromunu neden yaşarız?

Pazartesi Sendromunu Neden Yaşarız?

Hafta içi beş gün boyunca çalışan insanlar cumartesi ve pazar günleri hafta içinin stresinden ve yorgunluğundan uzaklaşır. Ama her şey pazar günü akşamına kadardır hepimiz biliriz pazar günü gelen o buhran havasını. İnsanlar hafta sonu tatilinden çıkıp da pazartesi tekrar o tempoya girmekte zorluk çekebiliyorlar. Pazartesi sendromunu neden yaşadığınızı bilmek için öncelikle kendimizi neden pazartesi gününe olumsuz şartlandırıyoruz bunu bilmek gerekir. Modern hayatın getirdiği çalışma şekillerinden dolayı sürekli bir stres hali ve zamanla yarışma durumu mevcut. Yaptığımız işi sadece para için yapıyorsak ve tatmin olma durumumuz yoksa pazartesi sendromu yaşamamız da o kadar çok oluyor. Peki pazartesi sendromu nasıl geçer? Sorunun cevabı çok basit “pazartesi gününe olan algınızı değiştirin” Pazartesi günü de aynı diğer tatil günleri gibi algılanabilir. Pazartesi günleri arkadaşlarınızla buluşun, sosyal anlamda işler yapın. Keyifli vakit geçirmeye çalışın. Bir zaman sonra göreceksiniz ki sendrom falan kalmamış.

Pazartesi Gününün Anlamı Nedir?

Pazarın ertesi olarak isimlendirilmiştir. Bu isimden bile görüyoruz ki direk sendrom sebebi olabilecek bir gün. İngilizce de monday olarak geçer. Moon- Day isminin kısaltılmış halidir.

Astrolojide Pazartesi Günü

Pazartesi gününde duygularımızla, çelişkilerimizle ve hayatın zıtlıklarıyla karşı karşıya geliriz. Çoğumuz pazartesi gününü sevmeyiz. Pazartesi gününün size yansıyan enerjisi de diğer günlere oranla daha negatiftir. Pazartesi yapabileceğiniz en iyi işler ise kişisel gelişim, dinlenme ve uykudur. Pazartesi “Yengeç” burcunun şanslı günüdür. Yengeç burçları pazartesi günü kendini, evini ve ailesini güvende ve bir arada hissettiği gündür.

İlginizi Çekebilir!  HAARP Projesi Nedir?

Eski Türklerde Pazartesi Günü

Eski Türkler bir işe başlayacağı zaman özellikle pazartesi gününü beklemişler ve bu gün işe başlamışlardır. Çamaşırlarını da pazartesi günleri yıkamışlardır. Pazartesi günü evlerin ve insanların temizlendiği, yorganların kaplandığı açıkçası her işin başlandığı ve yapıldığı gündür.

Yani günümüzde de temizliğe başlanacak en iyi gün pazartesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Gündem
çarşamba
Çarşamba Günü

Hafta içi günlerinin ortasındaki gün...

Srebrenitsa Katliamı Nedir?

Srebrenitsa Bosna Hersek'in doğu tarafında...

Kapat
apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir