İnstagram Sayısı Kalkıyor!

Dünya genelinde yaklaşık olarak 800 milyon kullanıcısı olan sosyal medya devi İnstagram bir devrin kapandığını bu gün açıkladı. Geçtiğimiz mayıs ayında duyurulan özellik ilk olarak kanada da kullanıma sunulmuştur. Bu perşembe gününden itibaren ise Avustralya, Brezilya, İrlanda, İtalya, Yeni Zelanda ve Japonya’da da pilot uygulama olarak deneneceğini açıkladı.

İnstagram Beğeni Sayılarını Neden Kaldırıyor

İnstagram Beğeni Sayısını Neden Kaldırıyor?

İnstagram beğeni ve görüntülenme sayısını gizleyerek insanları daha çok paylaşım yapmaya teşvik edecek gibi görünüyor. Yani demek istediğimiz şey şu. İnstagram’ın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada kullanıcıların beğeni sayısıyla ilgilenmesinden öte fotoğraf paylaşmaya odaklanmasının beklendiği, beğeni sayısının gizlenmesinin bu yönde atılan bir adım olduğu kaydedildi. Yani İnstagram diyor ki kullanıcılar beğeni sayılarıyla ilgilenip gereksiz komplekslere girmesinler, sadece fotoğraf paylaşsınlar.

İnstagram Beğeni Sayılarını Kaldırıyor

İnstagram’ın Avustralya ve Yeni Zelanda yöneticisi Mia Garlick yaptığı açıklamada “Bu yeni özellik ile kullanıcıların kaç beğeni aldığı stresi ortadan kalkacak. Böylece insanlar daha rahat fotoğraf paylaşabilecek” sözlerini kullandı. Gelen bu özelliğin insanlar arasındaki rekabeti de kaldırmaya yönelik olduğu anlaşılmaktadır.

Bilimsel olarak da fotoğraf ve videolarına beklediği beğeniyi alamayan sosyal medya kullanıcıları; özgüvensizlik, yetesizlik ve moral bozukluğu yaşamaktadırlar. Bu güncellemeyle de tüm bunlar ortadan kalkacaktır.

İnstagram kullanıcıları bu güncellemeye gelecek olan tepkilerini #instagramdelete konu başlığı altında dile getiriyorlar

.

İlginizi Çekebilir!  Skeype Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır? Skype Nedir? Nasıl Skype Hesabı Açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji
ilk bilgisayar
İlk Bilgisayar

İlk bilgisayar kim yaptı, ilk...

GÖKBEY genel maksat helikopteri

Ülkemizin yerli ve milli imkanlarla...

Kapat
apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir