Milli Uçan Araba – Cezeri

Uçan araba denilince aklımıza filmlerden fırlamış görüntüler gelebilir. Teknolojinin geldiği son noktada artık uçan arabalar ve uçan motorlar hayal değil gerçek olabilir.

Dünyadaki ilk uçan araba olacak olan Airbus şirketinin geliştirdiği yukarıdaki modeli önümüzdeki yıl test uçuşlarına başlıyor. Dış dünyada bu gelişmeler yaşanırken tabi ki biz de boş durmuyoruz ve kendi uçan arabamızın geliştirme sürecine başlıyoruz.

Yerli Uçan Araba Cezeri

Selçuk Bayraktar’ın twitter hesabından paylaştığı bu görüntüde projenin ilk başlangıç aşaması olan eskiz çizimi görünüyor. Milli uçan arabanın kavramsal tasarımları.

“Yerli ve milli uçan araba ne zaman uçacak?” sorusu sorulunca cevabı uzak bir gelecekte gibi görünse de 9-10 ay gibi bir süre içinde test uçuşlarına başlanılması düşünülüyor.

Uçan araba Cezeri 4 adet pervane sayesinde göklerde olacak. Milli uçan arabanın tasarım, detaylandırma ve imalat aşamaları tamamlanmak üzere.

Uçan Araba Cezeri’nin Özellikleri Nelerdir?

Cezeri uçan araba teknik olarak 4 adet pervaneden oluşuyor ve iniş takımları da oldukça opsiyonel.

Cezeri arabası ne zaman üretilecek? Arabanın şu anda prototipi yapılıyor ve geliştirilmeye devam ediliyor. Yeni haberler geldikçe bizde sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir