Kent Rehberi

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü İstanbul ile Adapazarı arasında Kocaeli iline yakın bir bölgede yer alan bir göldür. Sapanca Gölü önemli bir su kaynağı ve turistlerin uğrak noktasıdır. Göl çevresinde ormanlık alan bulunur. Göl doğasıyla ve manzarasıyla eşsiz bir doğa güzelliğine sahiptir. Sapanca Gölü gezilecek yerler arasındadır.

Sapanca Gölü Ulaşım

Sapanca gölüne nasıl gidilir? Sapanca gölü Adapazarı’na ve Kocaeli’ne çok yakındır.

Arabayla Sapanca Gölüne gitmek için İstanbul’dan yaklaşık olarak 1 saat 45 dakika yol gitmeniz gerekmektedir. Sapanca gölü Adapazarı arası 24 km’dir. Sapanca Gölü Kocaeli arası ise 32 km’dir.

Hızlı Trenle Sapanca Gölüne gitmek bir diğer alternatif yoldur. Adapazarı-Pendik hızlı treni ile kolayca ulaşabilirsiniz. Trene bilet almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz. Hızlı trenle Sapancaya gitmek için Adapazarı, Mithatpaşa, Arifiye, Sapanca, Büyükderbent, Köseköy, İzmit, Derince, Yarımca, Hereke, Gebze, Çayırova, Tuzla, Tersane ve Pendik istasyonlarını kullanabilirsiniz.

Sapanca Gölü Konaklama

Sapanca Gölü konaklama için farklı alternatifler bulunuyor. Göl çevresinde çok farklı pansiyonlar ve kiralık odalar bulunuyor. Kiralık villalar bile göl çevresinde mevcut. Bir diğer alternatif ise Bungalov odalar.

Sapanca gölü bungalov hizmeti veren bir çok tesis bulunuyor. Bungalovların günlük fiyatları ve özellikleri firmadan firmaya değişiyor. Özellikle yabancı turistlerin rağbet gösterdiği sapanca gölünde size uygun bir oda bulmak istiyorsanız önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Yaz aylarında göl çevresinde oda bulmak biraz zorlaşabiliyor.

Sapanca gölünde en çok tercih edilen konaklama tipi bungalov odalardır. Şehrin stresinden uzaklaşmak ve kafanızı dinlemek istiyorsanız tahta bir odada uyumak sizi rahatlatabilir. Bungalov odalarda olan yoğunluk sebebiyle önceden rezervasyon yapmalısınız.

Sapanca Gölü Gezilecek Yerler

Sapanca gölü yapılabilecek ve Sapanca Gölünde gezilecek bir çok yer bulunuyor.

1. Sapanca Gölünde Deniz Bisikletine Binin

Sapanca gölü yapılacaklar listesinin en üstünde deniz bisikletine binmek yer alıyor. Kendiniz veya bir arkadaşınızla bineceğiniz deniz bisikletlerini sürmek çok eğlenceli. Özellikle Arap turistler çok rağbet gösteriyor. Sapanca gölü deniz bisikleti fiyatı en son 50 tl civarındaydı.

2. Sapanca Gölü Seyir Terası

Sapanca Belediyesi Seyir Terası eşsiz manzarasıyla ve yiyecek, içecek imkanlarıyla insanları kendine çekiyor. Seyir terasında bol bol fotoğraf çekebilir ve manzaraya karşı mükemmel bir yemek yiyebilirsiniz.

3. Göl Çevresinde Bisiklete Binin

Sapanca gölü çevresinde çok sayıda bisiklet ve şarjlı bisiklet kiralayan firmalar var. Bir bisiklet kiralayıp göl çevresinde eşsiz göl manzarasına karşı bisiklete binebilirsiniz.

Sapanca Çevresi Gezilecek Yerler

Sapanca Gölü çevresinde bir çok doğa harikası yer bulunuyor. Eğer sapanca gölüne gittiyseniz buralara da gitmenizi tavsiye ederiz.

  • Maşukiye – Maşukiye’nin yemyeşil doğasında trekking yapabilir veya ormanın içinde güzel bir yemek yiyebilirsiniz.
  • Kartepe Kayak Merkezi – Sapanca Gölüne kış aylarında gittiyseniz Kartepe’ye uğramadan geçip gitmeyin.
  • Kartepe Sukay Park – Merkeze 13 km uzaklıkta bulunan ve çocuklar için yaz kampları olanağı sunuyor. Ayrıca burada su kayağı ve rüzgar sörfü yapabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı