0

En İyi Cs:Go Ayarları

Cs:Go yani Counter-Strike: Global Offensive oyunu tüm zamanların en çok oynanan oyunları arasında yer almaktadır. Oyun zaman içinde gelişmiş ve haliyle grafikleri de bir hayli güzelleşmiştir. Oyun görüntü açısından her ne kadar güzelleşse de bilgisayar sistemleri düşük olan kullanıcılar fps yönünden sıkıntılar çekmektedir. En iyi cs go ayarları bu yazımızda anlatılacaktır. Bu sayfada yapılanları uygularsanız fpsiniz gözle görülür şekilde artacaktır.

Cs Go oyununda fps arttırmanın en iyi çözümü oyunun grafiklerini düşürmektir. Cs go oyununda fps arttırmak oyunun akıcılığını düzeltir ve daha iyi oynarsınız.

En Yeni Maddeler Halinde Cs:Go Fps Arttırma Yolu (2020)

Bu adımları sırası ile yapmanız halinde gözle görülür bir artış yaşayacaksınız.

1.Masaüstünü Temizlemek

Masaüstünüz bilgisayarınızın görünün yüzüdür. Masaüstünü temizlemek oyunların açılış hızını etkiler ve fps arttırmanıza yardımcı olur.

2.Masaüstünüzü Tek Renk Yapmak

Masaüstü arka planınızı tek renk yapmalısınız, çünkü her seferinde bilgisayar o görüntüyü yüklemeye çalışır ve bu da fps düşmesine ve bilgisayarınızın hızının yavaşlamasına sebep olur.

3.Odaklanma Yardımı Ayarları

Odaklanma yardım ayarları oyundayken alt+tab hızınızı etkiler ve fps düşmesine sebeb olur. Aramaya Odaklanma yardımı yazıp tüm maddeleri kapalı yapmalıyız.

4.Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatmak

Siz oyun oynarken arka planda çalışan uygulamalar bilgisayarınızı yorar ve fps düşmesine sebep olur bu da oyunun donmasına yol açar. Ctrl+Alt+Del → Başlangıç yolunu izleyerek gereksiz uygulamaları devre dışı bırakalım. Devre dışı bıraktığımız uygulamalar başlangıçta otomatik olarak açılmaz ve bilgisayarınızı yormaz.

5. Ekran Kartı Ayarlarını En İyi Şekilde Yapmak

Öncelikle masaüstünde sağ tıklayıp, Nvidia Denetim Masasına giriyoruz ve “Görüntü Ayarlarını Ön Ayarla Yap” sekmesinden alttaki çubuğu performansa getiriyoruz. Bu görüntü kalitesini düşürecektir ama çok daha fazla fps almanızı sağlayacaktır.

Daha sonra “3D Ayarlarının yönetilmesi” sekmesini açıyoruz.

  • Öncelikle ekran kartımızı güncelleyelim.
  • Doku Süzme – Kalite – Yüksek Performans
  • Güç Yönetim Modu – Maksimum Performansı Tercih Et
  • Doku Süzme – Negatif Lod Tercihi – İzin Ver, konumlarına getiriyoruz ve Uygula’ya tıklıyoruz.

6. Cs:Go İçinden Yapılan Ayarlar

Cs:Go En İyi Fps Ayarları

Yukarıda ki resimdeki gibi oyun ayarlarından Görüntü Ayarlarına giriyoruz ve alt sekmeden gelişmiş görüntü ayarları seçeneğini seçiyoruz.

  • Cs:Go görüntü ayarlarına giriyoruz.
  • Görüntü Oranı sekmesini 4:3 ‘e getiriyoruz.
  • Çözünürlük, 1024×768 olması gerekiyor. En çok performans veren çözünürlük budur.
  • Dizüstü Enerji Tasarrufu devre dışı olmalı.
  • Çoklu Cpu Kullanımı etkin konumda olacak.
  • Bunun haricindeki diğer ayarlar devre dışı veya en alt ayarda olmalı.

Evrensel gölge kalitesi, keskinliği yumuşatma gibi ayarları en düşük pozisyonlara getirerek fps arttırabilirsiniz.

7.Steam Cs:Go Başlangıç Ayarları

Steam → Mağaza → Kütüphane sekmesinden Cs:Go’ya sağ tıklayıp özellikler’e tıklayalım. Daha sonra açılan pencereden “Başlatma Seçeneklerini Ayarla” butonuna tıklıyoruz.

Unlost başlatma seçenekleri

Açılan pencereye -novid -tickrate 128 -treads 4 +mat_disable_fancy_blending 1 +mat_specular -d3d9ex komutlarını yazıyoruz. novid açılış videosu istemiyorum demek, tickrate oyunun stabilazyonunu arttırır. Diğer yazılar da yine fps arttırmaya yardımcı olur.

8.Nvidia Denetim Masası Digital Vibrance Ayarı

Digital vibrance ayarını %100 yapmak karanlıkta saklanmış oyuncuları daha iyi görmenizi sağlar. Ama göz sağlığınız için oyun oynamadığınız zamanlarda %50’ye geri almalısınız.

9.Gereksiz Dosyaları Temizlemek

Bilgisayarımızda arama’ya depolama ayarları yazıyoruz ve oradan gereksiz dosyaları temizliyoruz. Bu bilgisayar hızlandırmada ve oyunlardaki performans artışına kuşkusuz direk etki edecektir.

FPS Arttırma Videolu Anlatım

En iyi Fps Arttırma Videolu Anlatım

yenidünya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir