Cs:Go Fps Arttırma Yolları (En iyisi)

Oyun dünyasının gelişmesiyle ve yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla beraber evimizdeki bilgisayarlar yetersiz kalmaya başladı. Günümüzde bir çok oyuncunun oynadığı Cs:Go oyunu da bilgisayar performansımıza bağlı olarak oynanan bir oyun. Cs go fps arttırma kolay bir şey değil ama bu yazımızda kesin çözümlerden bahsedeceğiz.

Kullanıcıların en çok sorduğu sorular arasında “cs go fps arttırma” ve “cs go fps sorunu” kelimeleri olmuştur. Bu yazımızda cs go kasma ve takılma sorunlarına çözüm arayacağız.

Öncelikle CS:Go’da yaşanan takılma sorunlarının diğer popüler oyunlarda da yer aldığını eklemeden geçmeyelim. Takılma sorunlarının en yoğun şekilde yaşandığı oyunlardan bir diğeri PUBG. PUBG kasma sorununun çözümü ile ilgili içerik için tıklayınız.

Hal böyle olunca bu tip kasma sorunları oynadığımız her oyun için geçerli. Özellikle internet üzerinden oynanan oyunlarda bu sorunların meydana gelme ihtimali çok daha yüksektir. Nitekim çocukluğumuzda yerel ağ üzerinden oynadığımız Counter Strike’da bugünkü kadar yüksek ping sorunlarıyla karşılaşmadığımızı da hepiniz hatırlarsınız.

Öncelikle CS:Go için minimum sistem gereksinimlerinin ne olduğuna bir göz atalım. Neticede bilgisayarımızın CS:Go’yu kaldırıp kaldırmayacağı CS:Go ile ilgili ilk dikkat etmemiz gereken nokta olmalıdır.

CS:Go Sistem Gereksinimleri

CS:Go bilindiği üzere Steam üzerinden oynanan bir oyun. İnternete erişimi bulunan dünyanın öbür ucundaki bir oyuncu ile aynı server üzerinden CS:Go oynayabilirsiniz. Dolayısıyla sistem gereksinimlerinden bahsetmeden önce ilk olarak CS:Go’daki kasma sorunlarının sebebine internet bağlantımızın kalitesi üzerinden yaklaşalım.

Nitekim internet bağlantımızın kalitesi düşük olduğu müddetçe CS:Go kasma sorunu o denli yüksek olacaktır.

İnternet bağlantımızın kalitesini değerlendirmemizin ilk ölçütü internet bağlantı hızıdır. Nitekim internet bağlantı hızımız düşük olduğu müddetçe hangi ayarı yaparsak yapalım CS:Go oynarken oyundan olması gereken verimi almamız mümkün değildir.

CS:Go oynarken nispeten daha düzgün bir oyun oynayabilmemiz için gerekli olan internet hızı minimum 10 mbps olmalıdır. Halihazırdaki internet hızınızı speedcheck.org üzerinden ölçün. Eğer bu değerin altında bir internet hızına sahipseniz internet servis sağlayıcınız ile görüşerek altyapı sorunlarınızı düzeltmeye çalışın.

Nitekim kasma sorunlarının bir diğer sebebi de yetersiz sistem gereksinimleri olabilir. CS: Go oynayacağınız bilgisayarın minimum sistem gereksinimleri ise şu şekilde olmalıdır:

 • İşlemci: IntelCore2Duo E6600/AMD Phenom X3 8750 veya benzer özellik gösteren işlemci
 • RAM: 1 GB
 • Diskte yer alması gereken alan: 7 GB
 • Direct X: Direct X 9 ve üstü
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT 420 ve üstü

CS: Go oynadığınız bilgisayarın minimum sistem gereksinimlerinin bu şekilde olup olmadığına dikkat etmeniz oyundan beklediğiniz verimi almanızı sağlayacaktır.

2020 yılı için en güncel “9 Adımda Fps Arttırma Yolları” için Tıklayın.

Aşağıda videolu anlatım mevcuttur. Okuyarak uygulamanızı tavsiye ederim, takıldığınız yerde videoyu izleyebilirsiniz.

Cs:Go Açılma Hızını Arttırmak

Cs:Go oyunu çok geç açılıyor diye bir şikayetiniz varsa bunun sebebi bilgisayarınızda aynı anda bir çok programın çalışması olabilir ya da ilk açılışta bilgisayarınızdaki programların başlaması ve bunun da sizin gözünüzden kaçması olabilir. Bunu engellemek için görev yöneticisini açıyoruz ve “Başlangıç” sekmesine geliyoruz. Durum sütunundan gereksiz uygulamaların başlangıçta açılmaması için “Devre Dışı Bırak” yapıyoruz.

Oyunun hızlı açılması ve fps artışı için bir diğer ayar da steam içindeki oyun başlangıç ayarlarıdır.

Cs Go Fps Arttırma Videolu Anlatım

Cs:Go Fps Arttırma Videolu Anlatım

Videolu anlatım Unlostv Youtube kanalına aittir.

Steam Başlangıç Ayarları ile Cs Go Fps Arttırma

steam başlangıç ayarları

Steam → Mağaza → Kütüphane sekmesinden Cs:Go’ya sağ tıklayıp özellikler’e tıklayalım.

Unlost’un başlatma seçenekleri aşağıdakilerdir.

Unlost başlangıç kodları bunlardır. Açılan pencereye -novid -tickrate 128 -treads 4 +mat_disable_fancy_blending 1 +mat_specular -d3d9ex komutlarını yazıyoruz.

Bu komutlar oyunun daha hızlı açılmasını ve oyunun çalışırken daha verimli çalışmasını arttırmak için yardımcı olacaktır.

Cs:Go Oyun İçi Performans Ayarları

Cs:Go donma sorununu engellemek için bir diğer yol da oyun içi grafiklerini düşürmektir. Görüntü ayarlarına girerek grafik ile ilgili olan seçenekleri en düşük seviyelere getirelim. Burada dikkat etmemiz gereken yer ise “Çoklu Cpu Kullanımı” seçeneğini etkin yapmalıyız.

Programsız Fps Arttırma (Windows Ayarları İle)

Herkes FPS konusunda sanırım sorun yaşıyor. Oyundaki donma sorunları tabi ki can sıkıcı. Hiç bir ek program kullanmadan sadece bilgisayar ayarlarını değiştirerek gözle görülür şekilde FPS artışı sağlamanız için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir ve işe yarayacaktır.

 1. Başlat > çalıştır > msconfig > başlatma > tümünü devre dışı bırak
 2. Başlat > çalıştrı > msconfig > hizmetler > tüm microsoft hizmetlerini gizle
 3. Başlat > çalıştır > msconfig > önyükleme > GUI ön yüklemesi yok seçeneğini işaretleyin > zaman aşımı 10 sn
 4. Başlat > bilgisayarıma sağ tıkla > özellikler > gelişmiş sistem ayarları > performans ayarları > en iyi performans için ayarla (Bir çoğunuz bunu zaten biliyordur)
 5. Başlat > bilgisayarıma sağ tıkla > yönet > hizmetler ve uygulamalar > hizmetler > windows searche çift tıkla devre dışı bırak
 6. Başlat > kontrol paneli > donanım ve ses > güç seçenekleri > yüksek performans (Bunuda bir çoğunuz biliyordur)
 7. Başlat > arama kısmına UAC yazıp açılan menüde UAC yi komple kapatıyoruz
 8. NVIDIA kullanıcıları (ATI için ayarları bilmiyorum) kontrol panele gidip ayarlarınızı performansa getirin
 9. Bilgisayarınızı yeniden başlatın
 10. Başlat > arama yerine %temp% yazıp çıkan bütün dosyaları silin (1-2 tanesi silinmeyecektir bu normal) Steam kütüphanenizde CS:Go ya sağ tıklayıp özellikler diyoruz. Çalıştırma seçeneklerini ayarla diyerek açılan metine bunu yapıştırıyoruz;
 11. novid -nod3d9ex -threads 4 -high -nojoy +fps_max 999 -nosplash -novid -+cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000 -high
 12. Csgo klasörünün içindeki video.txt dosyayasının içinede bunu yapıştırıyoruz;

“VideoConfig”

{

“setting.cpu_level” “0”

“setting.gpu_level” “0”

“setting.mat_antialias” “1”

“setting.mat_aaquality” “0”

“setting.mat_forceaniso” “0”

“setting.mat_vsync” “0”

“setting.mat_triplebuffered” “0”

“setting.mat_grain_scale_override” “-1.000000”

“setting.gpu_mem_level” “0”

“setting.mem_level” “-1”

“setting.mat_queue_mode” “0”

“setting.csm_quality_level” “0”

“setting.mat_software_aa_strength” “0”

“setting.mat_motion_blur_enabled” “0”

“setting.fullscreen” “1”

“setting.defaultres” “800”

“setting.defaultresheight” “600”

“setting.aspectratiomode” “0”

“setting.nowindowborder” “0”

Cs:Go Fps Arttırma Yolları (En iyisi)” için 4 yorum

 1. *ya abi siz bunnları yapın dediniz hepsini yaptım msconfigde ses ve ağ çalışmadı şimdi düzelltim de yani korktum abi test edilmedimi acaba*

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir