Skeype Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır? Skype Nedir? Nasıl Skype Hesabı Açılır?

skype hesabı açma

Skype Nedir?

Skype, özellikle okulların tatil olduğu şu günlerde öğretmenlerin ve öğrencilerin yararlandığı bir program olarak popülerliğini korumaktadır. Öğretmenler skype üzerinden uzaktan eğitim yapmaktadırlar. Skype bir internet bağlantısı üzerinden iletişim ve telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan bir nevi sosyal paylaşım ve iletişim platformudur. VoIP adlı teknolojiyi kullanır. VoIP, IP üzerinden ses verisi gönderilmesi teknolojisidir. Skype yazılımının geliştiricileri tarafından kodlanmış bir teknolojidir. Özellikle Amerika’da çok popüler olan skype yazılımı insanların çok ucuza konuştuğu bu yazılımla dünyada milyonlarca insana internet veya telefonla konuşma imkânı sağlamaktadır. Özellikle corona virüsü dolayısıyla uzaktan eğitim ve iletişim için önemli hale gelmiştir.

Nasıl Skype Hesabı Açılır? Skype Nasıl Girilir?

Skype uzaktan eğitim yapmak için Skype’ta yeni bir hesap oluşturmak için bir Skype adı, e-posta adresi ya da telefon numarası kullanabilirsiniz. Bunlar olmadan maalesef Skype’da hesap oluşturmanız mümkün değil. Telefondan bir skype hesabı açmak isterseniz telefon numarası yeterli gelecektir.

Zaten bir Skype veya Microsoft hesabınız varsa: giriş yaparak skype uzaktan eğitime ulaşabilirsiniz.

Skype Hesap Oluşturma
  1. Skype’ı telefondan veya bilgisayarınızdan açın ve ardından Skype adı, e-posta adresi veya telefon numarası öğesine tıklayın ya da dokunun.
  2. Skype adınızı, e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı doğru bir şekilde girin ve ardından Oturum aç‘ı seçin.
  3. Güçlü bir parolanızı girin ve devam etmek için tamam’a tıklayın veya basın. Skype oturumunuz başarılı bir şekilde açılacaktır.

Not: Oturumunuzu açtıktan sonra, Skype’ı kapattığınızda veya oturumunuzu kapatıp hesap ayarlarınızı hatırlamayı seçtiğinizde oturum açma bilgilerinizi hatırlar. Böylelikle bir daha gelişinizde skype hesabınıza kolay bir şekilde girebilirsiniz.

Skype veya Microsoft hesabınız yoksa:

  1. Tarayıcınızdan Skype.com adresine gidin ve Skype adlı programı indirin.
  2. Skype’ı indirip bilgisayarınıza başarılı bir şekilde kurun.
  3. Skype’ı başlatın ve yeni hesap oluştur’a tıklayın veya basın.
Skype Hesap Oluşturma

Skype Grup Oluşturma Nasıl Yapılır?

Skype’da yeni grup sohbeti yani konferans oluşturmak için “Yeni Sohbet” seçeneğine tıklayıp oradan “Yeni Grup Sohbeti” butonuna basıyoruz. Grubumuzun adını yazıp kişileri ekliyoruz ve sohbetimiz oluşmuş oluyor.

Sohbete kişileri eklemeniz için kişilerin sizde ekli olması gerekiyor. Bu yöntemle skype üzerinden uzaktan eğitim de yapabilirsiniz.

Grubu oluşturduktan sonra görüntülü veya sesli arama başlattığınızda gruba eklediğiniz kişiler aramaya manuel olarak katılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir