En İyi Bilgisayar Hızlandırma Yolları

Bu yazı sayesinde yavaş olan bilgisayarınızı hızlandıra bileceksiniz. Adımları yerine getirerek ve videoyu izleyerek bilgisayarınızı hiç olmadığı kadar hızlandırabilirsiniz. En iyi bilgisayar hızlandırma yolu bunlardır.

1.Masaüstünü Temizleyerek Bilgisayar Hızlandırma

Masaüstünde yeni bir klasör oluşturup gereksiz dosyalarınızı oraya atabilirsiniz. Bu bilgisayarınız her açıldığında gereksiz yüklemeleri engelleyecek ve windows için harika bir hız kazandıracaktır.

2.Gereksiz Uygulamaları Kapatmak

Bilgisayarımızda Ctrl+Alt+Del tuşlarına aynı anda basınca ulaşacağımız “Görev Yönetecisi” ile gereksiz ama çalışmakta olan uygulamaları kapatabiliriz.

Aynı anda çok fazla uygulamanın çalışması bilgisayarınızı aşırı derecede yoracak ve zorlayacaktır.

3.Başlangıç Uygulamalarını Devre Dışı Bırakmak

Hepinizin başına gelmiştir. Bilgisayarımız açılır açılmaz bazı programlarda hemen açılmaya başlar. Bunu engelleyerek hem bilgisayarınızın açılma hızını arttırabilir, hemde en başta olan o yavaşlığı engelleyebilirsiniz. Bunun için yine Ctrl+Alt+Del tuşlarına basıp “görev yöneticisi”ne ulaşıyoruz. Yukarıdaki sekmelerden “Başlangıç” sekmesine geliyoruz ve en başta açılmasını istemediğimiz uygulamaları devre dışı bırakıyoruz.

Durum sütununda devre dışı bırakılmış yazısı çıkınca işlem tamamlanmış oluyor. En iyi hızlandırma yöntemi bu adım olabilir.

4.Kullanılmayan Programları Silmek

Aramaya “Program Ekle ve Kaldır” yazarak ulaştığımız yerde gereksiz uygulamaları silerek bilgisayar hızlandırma yapabilir ve aynı zamanda bilgisayar hafızasında yer açabilirsiniz.

Kaldırmak istediğiniz programa sağ tıklayın ve Kaldır‘ı veya Kaldır/Değiştir’i seçin. Ardından ekrandaki yönergeleri izleyin ve işlemi tamamlayın.

5.Program Kullanarak Bilgisayar Hızlandırma ve Temizleme

CCleaner, bilgisayarınızın daha verimli, performanslı ve temiz bir şekilde çalışması için kullanılan ücretsiz bir temizlik programıdır. 

İlginizi Çekebilir!  Neuralink Nedir ?

CCleaner kullanarak boş klasörler, gereksiz dosyalar, tarayıcı geçmişleri, tarayıcı çerezleri gibi birçok çöp niteliğine sahip dosyaları temizleyebilirsiniz.

Bu temizlik sayesinde bilgisayarınızda yer açılacak ve daha performanslı bir çalışma olacaktır.

6. Bilgisayar SSD Takmak

SSD hard disklerin aksine daha hızlı veri alış verişi sağlar, bu da bilgisayar hızlandırma için çok iyi bir yoldur. Bilgisayarınızın harddiskini bir ssd ile değiştirerek çok yüzsek bir hız alabilirsiniz.

SSD fiyatları 2020 yılında 150 liradan başlamaktadır. SSD laptop ve bilgisayar hızlandırma için çok iyi bir yoldur.

7. Windows Hızlandırma Videolu Anlatım

En iyi bilgisayar hızlandırma yolu videolu anlatımı aşağıdadır.

Unlostv Youtube kanalının yaptığı bu hızlandırma videosundan yardım alarak ve adımları uygulayarak bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji
skype hesabı açma
Skeype Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır? Skype Nedir? Nasıl Skype Hesabı Açılır?

Skype, özellikle okulların tatil olduğu...

Mars
Mars: Kızıl Gezegen

İnsanlar insanlık tarihi boyunca gökyüzüne...

Kapat
apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir