Cs:Go

Cs:Go En İyi Fare Ayarları

CS: GO oyuncuları için mükemmel kontrol çok önemlidir. Aslında, Counter-Strike: Global Offensive’de başarılı olmanın temeli tuşlara seri basmak, oyunda olanları görmek ve taktikleri bilmektir. Bu yazımızda size cs go en iyi fare ayarları konusunu anlatacağız.

Cs go oyununda usta olmak düzenli bir oynama ile gelir. Ayarlarınızı güzel yapmanız ise hızlı bir iyileştirme sağlayabilir. Cs go oyununda fare yani mouse ayarı çok önemlidir.

oyun faresi

Fare ayarlarınızı en iyi yaparsanız çok daha iyi oynayacaksınız. Ne kadar iyi oynarsanız, o kadar çok heyecan hissedersiniz ve daha çok oynamak istersiniz. Bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu cs go en iyi mouse ayarlarınızı yapmaktır.

CS:GO Oyun Menüsünde Fare Ayarları (Mouse)

Fare ayarlarınızı değiştirmek için yapmanız gereken en kolay şey oyun ayarları menüsünü açmak ve Klavye / Mouse sekmesini ziyaret etmektir.

csgo oyun menüsü
 • Fareyi Ters Çevir – bu özelliği kapatmanızı öneririz.
 • Fare Hassasiyeti – hassasiyeti ayarlamak için bu sayıyı değiştirin.
 • Ham Giriş – Windows fare ayarlarını yok saymak için. İşletim sisteminin kesintiye uğramasını önlemek için bu özelliği Açık konuma getirmek daha iyidir.
 • Fare Hızlandırma – hızlı fare hareketleri için ek bir destek. Oyun faresi olan oyuncuların çoğu bu özelliği kullanmaz.
 • Hızlanma Tutarı – önceki özelliğin sınırı.

Bu menüde, sol ve sağ fare düğmelerinin (Ateş ve İkincil Ateş) komutlarını da değiştirebilirsiniz.

Cs Go oyununu güzel oynmak için bir diğer değişken ise Fps ayarlarıdır. Cs go fps ayarlarınızı en güzel şekilde yapmak için aşağıdaki linke tıklayarak Cs:Go En İyi Fps Ayarları yapabilirsiniz.

CS: GO Konsol Komutlarındaki Fare Kodları

Bazı oyuncular her ayar için geliştirici konsolunu kullanmayı tercih eder. İşte özellikle fare için bazı konsol komutları – CS: GO Konsol Komutları makalesinde listelenmiştir.

csgo konsolu komut hassasiyeti
sensitivity 2.5

hassasiyeti ayarlamak için. Farkı hissetmek için sayıları değiştirin.

m_rawinput 1

bu komut Ham Giriş özelliğini açar.

m_customaccel 0

Cs Go İvme Kodu

Fare Hızlandırmayı kapatmak için 0. Açmak için “1” değerini yazın.

m_customaccel_scale 0.07

ivme miktarı. Bu komut yalnızca Fare Hızlandırma açıksa çalışır.

Ayrıca, fare ayarları için aşağıdaki komutları kullanabilirsiniz. Varsayılan menüde bulunmazlar ve çok önemli değerler değildirler, bu nedenle bunları yalnızca ince ayar için kullanın .

m_mousespeed 1

Windows tarafından fare hızlandırmayı açmak için. 0 değeri iptal eder..

m_mouseaccel1 1 

Windows tarafından 2x fare hızlandırmayı etkinleştirmek için. m_mouseaccel1 0 bu özelliği devre dışı bırakır.

m_mouseaccel2 1 

Windows tarafından 4x hızlandırmayı etkinleştirmek için kullanılır. m_mouseaccel2 0 varsayılan Windows hızlandırmasını döndürür.

m_yaw 0.022 

Mousepad ve sanallıktaki mesafe oranını değiştirir. Birçok oyuncu bu komutun varsayılan değerini korumayı önerir, ancak elbette deneyebilir ve fare duyarlılığı konusunda başka bir his deneyebilirsiniz.

m_pitch 0.022

yatay hareketler için duyarlılık.

m_forward 0.022

ileri hareketlerin hassasiyetini değiştirmek için.

m_side 0.022

yan hareketlerin hassasiyetini değiştirmek için.

Size En Uygun Fare Hassasiyeti Nasıl Bulunur?

Fare hassasiyetini nasıl derğitireceğinizi biliyorsunuz. Peki sizin için en iyi cs go fare hassasiyeti ne?

csgo fare hassasiyeti

Düşük hassasiyet kullanırsanız, oyunda daha iyi nişan alırsınız. Artı işaretini ekranda hareket ettirmek için farenizle daha büyük fiziksel hareketler yapmanız gerekecek – böylece daha iyi nişan alabileceksiniz. Böyle düşük hassasiyet alışılmadık görünebilir ve buna alışmalısınız. En iyi CS: GO dereceleri olan oyuncular düşük fare hassasiyeti kullanır.

CS: GO’da Hangi DPI Kullanmalıyım?

Farenizin gerçek DPI / CPI’sını kontrol edin ve ardından oyunda uygun ayarı yapın:

 • Düşük DPI (300-1000) – elinizi çok hareket ettirmelisiniz, ancak daha doğru nişan alabileceksiniz. Genellikle, bu tür hassasiyet için, Ham Giriş’i açmanız (Windows ayarlarını yoksay) ve oyun menüsünde 0,5 – 1,5 hassasiyet ayarlamanız gerekir.
 • Yüksek DPI (1000-3000 +) – elinizin hafif hareketleri bile oyun içi karakterin silahını yüksek hızda döndürmesini sağlar. Bazı yeni başlayanlar böyle kullanır ve bu onların oynamasını engeller.

Cs:Go Artı İşareti Ayarları (Crosshair)

Cs go en iyi fare ayarları yaptığınızda artı işareti ayarınıda yapmanız gerekli ki daha iyi oynayın.

Hepimiz farklıyız, bu yüzden hangi artı işaretinin kullanılacağına dair belirli bir kural yok. İhtiyaçlarınızı hissetmek için bir süre varsayılan artı işaretiyle oynayın ve farklı boyut ve renkleri deneyin. Artı işaretini çok büyük veya çok küçük yapmayın – ekranda oldukça dikkat çekici olmalı, ancak çok fazla dikkat çekmeden. Sizin için kişisel olarak mükemmel artı işaretini bulun ve uygulayın.

CS: GO artı işareti ayarları:

 • standart oyun menüsü aracılığıyla artı işareti(crosshair) ayarlarınızı yapabilirsiniz.
 • Konsol komutları aracılığıyla da yapabilirsiniz. Crosshair için her ayarı değiştirmeyi tercih eden oyuncular için.

CS: GO için En İyi Fare Ayarları

oyun faresi

Aşağıdaki en iyi Cs Go oyuncularının en iyi fare (mouse) ayarları

 • Coldzera fare ayarları: DPI 800, oyun içi hassasiyet 1.1;
 • kennyS fare ayarları: DPI 400, oyun içi hassasiyet 2.2;
 • ScreaM fare ayarları: DPI 400, oyun içi hassasiyet 2.5;
 • tarik fare ayarları: DPI 800, oyun içi hassasiyet 1.1;
 • s1mple fare ayarları: DPI 400, oyun içi hassasiyet 3.09;
 • Stewie2K fare ayarları: DPI 450, oyun içi hassasiyet 1.85;
 • NiKo fare ayarları: DPI 400, oyun içi hassasiyet 1.38.

CS GO En İyi Fare Ayarları – Sık Sorulan Sorular

Konuyu daha iyi anlamak için, CS: GO fare ayarları hakkında çok popüler bazı soruları cevaplayalım:

DPI ve hassasiyet arasındaki fark nedir?

DPI (inç başına nokta) veya CPI (inç başına sayım), bir inç hareket başına fare ve bilgisayar arasındaki bağlantıların sayısı veya farenin bilgisayarı (oyun) bir inç başına fiziksel hareketi hakkında kaç kez bilgilendireceği.

Toplam oyun içi hassasiyet, oyun içi hassasiyet ile çarpılan DPI değerinden oluşur. Örneğin, fare DPI’si 400 ve oyun içi duyarlılık 1,5 ise, toplam duyarlılık 600’dür.

Daha yüksek bir DPI’ya sahip olmak daha mı iyi?

Oyun farelerinin çoğunun yüksek DPI özelliği vardır, ancak bu, bu gücü kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Üreticilerin sensörlerinin yüksek kaliteli kalitesini göstermenin bir yolu. Bu nedenle, yüksek DPI’lı bir fareye sahip olmak kesinlikle iyidir, ancak oyuncular düşük DPI ve toplam hassasiyet kullanmalıdır – daha iyi doğruluk için, oyun hareketlerinizde gereksiz yere hızlı olmamak için.

Profesyonel oyuncular neden düşük DPI kullanıyor?

Nişan almada daha doğru olmaya çalışıyorlar, bu yüzden ellerini fare altlığı üzerinde daha fazla hareket ettirmeye çalışıyorlar, ancak oyunda ise daha hassas eylemler yapmaya çalışıyorlar. Kendileri için cs go en iyi fare ayarları yapıyorlar.

CS: GO’daki DPI’mı nasıl değiştirebilirim?

DPI farenizin bir özelliğidir. Birçok oyun faresinin DPI değerini değiştirmek için özel bir anahtarı vardır. Ayrıca, Windows’ta Fare Ayarını ziyaret edebilir, İşaretçi Seçenekleri sekmesine tıklayabilir ve işaretçi hızını ayarlayabilirsiniz. Oyun içi hassasiyeti etkilemek için oyun menüsünde ayarlamalar yapın.

CS: GO’daki varsayılan hassasiyet nedir?

CS: GO’daki gerçek hassasiyetiniz çoğunlukla farenize bağlıdır – lütfen önce DPI’nıza bakın. Ardından oyun ayarları menüsüne girin ve Klavye / Fare sekmesine bakın – 0,05 ila 8,00 arasında olası değerlere sahip Fare Hassasiyeti seçeneği vardır. Toplam hassasiyeti hesaplamak için fare DPI’nızı oyun içi hassasiyetle çarpın. Varsayılan oyun içi hassasiyet 2,5’tir.

CS: GO’daki en iyi hassasiyetimi nasıl bulabilirim?

Sadece çok oyun oynamak, oyun tarzınızı ve en iyi CS: GO fare ayarlarını olarak anlamanıza yardımcı olabilir. Önce düşük bir hassasiyet (300-1000) ile oynamaya başlamalısınız ve alışmak için zaman ayırmanız şiddetle tavsiye edilir. Toplam hassasiyeti hesaplamak için fare DPI’sını oyun içi hassasiyet değerinizle çarpın.

CS: GO’da hangi hassasiyeti kullanmalıyım?

Düşük bir fare duyarlılığı kullanmak daha iyidir. Bu, crosshair hareketlerinizde daha hassas olma imkanı verir, çünkü elinizle daha büyük hareketler yapmanız gerekecektir. Farenizin DPI’sını kontrol edin ve oyun içi hassasiyetle çarpın. Sonuç 300-1000 olmalıdır. Artık CS: GO hassasiyetinin ne olduğunu ve CS GO da fare hassasiyetinizin ne olması gerektiğini biliyorsunuz. Sizin için cs go en iyi fare (mouse) ayarları kendiniz yapmalısınız.

CS: GO profesyonelleri hangi fare hassasiyetiyle oynuyor?

Profesyonellerin çoğu toplam hassasiyet 300-1000 ile oynar – düşük bir hassasiyeti tercih ederler. Kesin sayıları keşfetmek için CS: GO pro oynatıcılarının ayarlarıyla ilgili yazılara göz atın.

CS GO fare hızlandırma nedir?

Fare hızlandırması fareyi hızlı hareket ettirdiğinizde artı işaretiniz (crosshair) de daha hızlı hareket eder. Fare hassasiyetine bir çeşit eklentidir ve bu özelliğe alışmanız gerekir. Birçok oyuncu, fare hızlandırmasının CS GO için iyi olmadığını düşünerek onu kapatmayı tercih ediyor.

CS: GO’daki hassasiyeti nasıl değiştirirsiniz?

Bunu Oyun Ayarları menüsünde veya oyun içi konsolu kullanarak yapabilirsiniz. Yukarıda konsol ayarlarından bahsettik. En iyi cs go fare ayarları için yazıyı okuyabilirsiniz.

CS: GO’da ham girdi nedir?

Bu, oyunun İşletim Sisteminizin fare ayarını yok sayması için bir tür komuttur. Oyun ayarları menüsünde Ham Giriş CS: GO özelliğini açmak veya m_rawinput 1 konsol komutunu kullanmak gereklidir.

Ekran çözünürlüğü fare hassasiyetini etkiler mi?

Kesinlikle evet. Yüksek çözünürlükle artı işareti ekranda daha fazla pikselden geçer, böylece fiziksel hareketlerinizdeki farkı hissedersiniz. Çözünürlüğü değiştirdikten sonra yeni stile alışmanız gerekir, ayrıca elinizin hareketlerini de geliştirmelisiniz.

Counter-Strike: Global Offensive oyununu güzel oynamanın bir çok yolu vardır. Bunlardan bir tanesine cs go en iyi fare (mouse) ayarları yapmaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı