En İyi Uyku Uygulaması

Uyku sorunu mu yaşıyorsunuz? Daha iyi bir uyku çekmenize yardımcı olacak en iyi uyku takip uygulamaları sizler için derledik. Akıllı telefonları gün içinde elimizden bırakmıyoruz ve neredeyse sadece uyurken elimizden bırakıyoruz. Ama uyku uygulamaları sayesinde uyurken de telefon kullanacağınızı biliyor muydunuz?

Son yıllarda uyku takibi ve uyku üzerine çıkan uygulamalarda bir artış yaşanıyor. Eğer uyku sorununuz varsa ve bir uygulamanın bunu çözebileceğine inanmıyorsanız, bir daha düşünün derim. Bazı insanlar uyku uygulamaları sayesinde çok güzel bir şekilde uykuya dalıyorlar ve uyuyorlar. Sizin için de bu uygulamaları denemeye değer buluyorum.

Uygulamalara geçmeden önce inceleyebilirsiniz.

Kaliteli Uyku Nasıl Olmalı?

En iyi uyku takip ve uykuya dalma uygulamalarından 3 tanesini sizler için inceledim ve sonuçları paylaşacağım. Hangi uyku takip uygulamaları indirmeye değer beraber karar verelim.

En İyi Uyku Uygulamaları

Calm Uyku Uygulaması

Uyku uygulamaları yazdığınız anda karşınıza ilk çıkacak uygulama Calm’dır. İos Aps Store‘da mükemmel bir değerlendirme puanı ve editörün seçimi rozetine sahiptir. Calm hakkında bilmeniz gereken şeylerden birisi sadece uyku üzerine bir uygulama değil. Uyku ve genel olarak zihinsel rahatlık uygulaması.

Calm uygulaması ruh halinizi izleyip size farklı müzikler ve nefes egzersizleri yaptırıyor. Yatmadan önce hatırlatıcıyı ayarlayıp nefes egzersizleri ve esneme hareketlerini yapabilirsiniz. Uygulama ilk indirme de ücretsizdir. Calm Android Play Store da ise 4,5 puana sahip.

Calm uyku uygulaması içerisinde saatlerce çalabilecek müzikler ve uyku hikayeleri var. Yani bu uygulama sayesinde hikaye dinleyerek de uykuya dalabilirsiniz.

Sleep Cycle Uyku Uygulaması

Uyku uygulamaları genel anlamda seslere ve müziklere yoğunlaşmış durumda. Hafif piyano, doğa sesleri veya uyumanız gerektiğini bildiren bir takım sesler her uygulamanın ana temasını oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir!  5G Nedir? 5G Tehlikesi!

App Store ve Play Store‘da ki öne çıkan bir başka uygulama ise Sleep Cycle. Bu uyku uygulaması telefonunuzun mikrofonunu kullanarak siz uykudayken uyku takibinizi yapıyor ve detaylı rapor veriyor. Uygulamanın uyku takibi yapması için telefonunuzu yanınızda bir yere koymanız yeterli. Mikrofon sayesinde gece boyunca uyku kaliteniz hakkında bilgiler topluyor.

Sleep Cycle uygulaması mikrofon sayesinde uykunun hangi evresinde olduğunuzu algılayabiliyor. Siz uyurken uykunuzun evresine göre size farklı müzikler ve sesler çalabiliyor. Uygulama içinde akıllı alarm seçeneği de mevcut. Kalkma saatinizi uygulamaya kaydettiğinizde sizin uyanma saatinizden önce size güzel müzikler çalarak bir nevi sizi tatlı tatlı uyandırıyor.

Sleep Cycle uyku uygulamasının uyurken sizi dinlemesi biraz korkutucu olabilir ama uygulamanın gizlilik politikasını okuyup rahatlayabilirsiniz.

“Headspace” Meditasyon ve Uyku Uygulaması

Headspace uyku ve meditasyon uygulaması Google Play Store‘da editörün seçimi olarak bulunuyor. App Store‘de ise 4.9 gibi bir hayli yüksek bir puana sahip.

Handspace uygulaması tıpkı Calm gibi uyku öncesi egzersiz ve meditasyon gibi uyku egzersizlerine sahip. Handspace uygulamasının bir diğer güzel özelliği ise uygulama size 10 derslik bir uyku meditasyonu eğitimi veriyor. 30 günlük bir kursla daha iyi uyuma dersleri veriyor.

Handspace uyku uygulamasında da tıpkı diğer uygulamalar gibi sesler ve müzikler yer alıyor. Ayrıca Handspace uygulamasında meditasyon ve uyku öncesi esneme hareketlerinin süresini kendiniz seçebiliyorsunuz.

Ayrıca uygulamada sevdiğiniz müzikleri favorilerinize ekleyebiliyorsunuz. Handspace uyku uygulamasında rastgele bir şeyler çal seçeneği de mevcut ve içerisinde çok fazla müzik barındırıyor.

Bu uygulamalardan her hangi birisi özellikle kaygılı olduğunuz ve uyku tutmadığı zamanlarda gerçekten uyumanıza yardımcı oluyor ve sizi rahatlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Sağlık, Teknoloji
LG yeni telefonu adını açıkladı: LG Velvet

Teknoloji devi LG markası bu...

Meyve ve Sebzeler nasıl yıkanır?

Sağlık uzmanları, korona virüs hakkında...

Kapat
apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir