Tarihteki En Ünlü 7 Seri Katil

Seri katil , farklı zamanlarda meydana gelen olaylarda en az iki kişiyi öldüren kişiye denir. “Seri cinayet” ise bu seri katillerin işledikleri cinayetlere denir. Özellikle çok sayıda kurbanın öldüğü veya cinayetlerin korkunç bir şekilde gerçekleştirildiği durumlarda bunları yapan katiller dünyaca ünlü olmuştur. Aşağıdaki listede, dünyanın şimdiye kadar tanıdığı en ünlü seri katil listemiz yer almaktadır. Tarihin en iyi keskin nişancısı hikayesine de bakabilirsiniz.

7. Karındeşen Jack

Bu katile “Karındeşen Jack” denilmesinin sebebi çok vahşi şekide cinayet işlemesidir. Karındeşen Jack, 1888’de Londra’nın Whitechapel bölgesinde yaşıyordu. Beş fahişe kadını öldürdü ve cesetlerini vahşice parçaladı. Polisler katilin bir cerrah, kasap veya kesme konusunda yetenekli biri olduğunu düşünüyorlardı. Katil, cinayetlerini özetleyen mektuplar göndererek halkla ve polise alay etti. Yıllar boyunca birçok şüpheli ortaya çıkmasına rağmen katil hiç bir zaman yakalanamadı.

6. Jeffrey Dahmer

Jeffrey Dahmer isimli ünlü seri katil, öldürmeye başladığında sadece 18 yaşındaydı. 1978 yılında ilk cinayetini işledi. İlk cinayetinin ardından polise yakalandı ama polislerden kaçmayı başardı. Cinayetlerinin korkunç ayrıntılarının bir tarafı ise, parçalanmış bedenlerin ve daireye yayılan vücut parçalarının fotoğraflarıyla yakalanmasıdır. Hatta kurbanlarından kurbanlarından kurtulmak için bir asit teknesi bile vardı. Dahmer, çoğunlukla genç ve erkek olan toplamda 17 kişiyi öldürdü. Bir kez taciz suçundan ve bir kez de cinayet suçundan olmak üzere iki kez hapis yattı. 1994 yılında bir mahkum tarafından öldürüldü.

5. Harold Shipman

Harold Shipman’ın mesleği aynı zamanda doktordur, ”En az 218 hastayı öldürdüğüne inanılıyor. Londra’da 1972-1998 yılları arasında çalışan bu doktor iki farklı hastanede çalıştı ve her zaman cinayet işledi. Shipman’ı konu alan bir belgesel çekildi, bu belgeselde vakaların çoğunun yaşlı kadınlar olduğu tespit edildi. Harold Shipman gece değil, gündüzleri hastalar yatağındayken cinayet işliyordu. Polis soruşturmayı çözmekte geç kaldı ve Shipman cinayetlerine devam etti. Sonunda 2000 yılında mahkum edildi ve 2004 yılında hapishanedeyken intihar etti.

İlginizi Çekebilir!  Keskin Nişancı Carlos Hathcock'un Olağanüstü Hikayesi

4. John Wayne Gacy

Komşuları tarafından bir inşaat işçisi olarak tanınan John Wayne Gacy siyasetle uğtaştı ve doğum günü partileri için bir palyaço kılığına bile girdi. Ama palyaço değildi, ünlü bir seri katil olarak katılıyordu. Gacy, en son cinayetinde onunla birlikte görülen 15 yaşındaki bir çocuğun kaybolduğu 1978’de soruşturma açılmasına üzerine yakalandı. Kısa süre sonra, bir arama emri polisin Gacy’nin evini aranmasına müsaade etti ve yaklaşık 30 cesedin kemikleri evinin altındaki dört metrelik bir çukurda bulundu. Tecavüz ve 33 cinayetten hapse mahkum edidi ve 1994 yılında idam edildi.

3. HH Holmes

HH Holmes bir oteli işkence evine dönüştüren ünlü bir seri katil. Holmes 1893 Chicago’ya taşındı ve gizli odaları , ses yalıtımlı duvarları olan üç katlı bir otel kurmaya başladı. Holmes öldürdüğü insanları binanın fırınında yaktı, tıp fakültelerine iskeletler sattı ve hayat sigortası dolandırıcılığı yaptı. Toplamda, 1896’da asılmadan önce 30’dan fazla cinayetle suçlandı.

2. Pedro Lopez

Dünyanın en fazla cinayet işleyen seri katillerinden biri hala dışarıda dolaşıyor olabilir. Pedro Lopez, Kolombiya, Ekvador ve Peru’da 300’den fazla cinayetle bağlantılıdır. Bu cinayetlerin en az üçte biri kadınlardan oluşmaktadır. Lopez’in 1980’deki tutuklanmasından sonra, polis 50 mezar cinayet mezarı daha buldu. Daha sonra Ekvador’da 110 kızı öldürmekten mahkum edildi ve Kolombiya ve Peru’da 240 cinayeti itiraf etti. 1998’de iyi halden serbest bırakıldığı için o günden bu yana 20 yıldan fazla bir süredir nerede olduğu bilinmiyor.

1. TED Bundy

TED Bundy cinayetleri sayesinde ünlü bir seri katil oldu ABD’debir hayran kitlesi bile vardır. Sorunlu bir çocukluk geçiren Bundy, Washington Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 1966’da ilk cinayetini işledi. Ted Bundy üniversite çağındaki kadınları öldürüyordu. Bundy bir gün Colorado’da tutuklandı ve adam kaçırma suçundan hüküm giydi, ancak gözaltından kaçtı ve Florida’ya taşındı burada da cinayetlerine devam etti. Bundy’nin son kez yakalanmasından sonra seri katilin yargılanması televizyonlarda yayınlandı. Yayınlarda kendi avukatlığını yaptı, memnuniyetle röportajlar verdi ve hayranları olduğu için övünmesiyle ülkenin dikkatini çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir