Laptop Hızlandırma Yolları 2020

Ücretsiz laptop kasma sorunu çözüm yolları kılavuzumuza hoş geldiniz. Yeni bir dizüstü bilgisayar satın almak her zaman mümkün olmayabiliyor, ancak bir laptop donma sorunu çözümü ve yeni gibi çalışmasını sağlamak için bu adımları izleyerek yeni bir bilgisayar almaktan kurtulabilirsiniz. Ayrıca “bilgisayar temizleme yolları” isimli önceki yazımızı incelemek isteyebilirsiniz. Laptop çok ısınıyor sorununuza çözüm yolu getireceğiz.

Burada okuyup gerçekleştireceğiniz adımlar mevcut dizüstü bilgisayarınıza yeni bir soluk getirecek. Laptop çok yavaşladı sorunu için programı aramanıza gerek yok bu laptop hızlandırma ayarları sayesinde bilgisayarınız hızlanacak.

1. İşletim Sisteminizi Güncel Tutun

Windows hızlandırma için sistem güncellemelerini düzenli olarak yapmak size yarar sağlayacaktır. “Güncelleme Ayarları” na gidin ve “Güncellemeleri Kontrol Et” düğmesine tıklayarak güncellemeleri yapabilirsiniz. 

Otomatik güncellemeleri “Gelişmiş seçenekler” e tıklayarak açabilirsiniz. Aşağıdaki video windows sistem güncellemesi ile ilgili size yardımcı olabilir. Bu laptop çok kasıyor sorunu için çözüm yolu olabilir.

3. Başlangıçta Çalışan Programları Kapatarak Windows Hızlandırmak

Herkesin başına gelmiştir acil bir işiniz olur bilgisayarınızı açarsınız ama o da ne bilgisayarınız açılsa bile dakikalarca kendine gelemez. İşte bundan dolayı laptop çok ısınıyor ve kasıyor gibi aramalar yapabilirsiniz. İşte bunun sebebi başlangıçta açılan uygulamalardır. Windows başlangıç uygulamalarını kapatarak win 10 için laptop hızlandırma yapabilirsiniz.

Bunun için “Görev Yöneticisi”ni açıp Başlangıç sekmesine geçiyoruz ve uygulamaları devre dışı bırakıyoruz. Windows hızlandırma yaptınız tebrikler. Yapamayanlar aşağıdaki videoyu izleyebilir.

4. Arkaplan Porgramlarını Kapatarak Laptop Çok Isınıyor Çözümü

Ne kadar çok uygulama kullanırsanız o kadar fazla ram harcanır ve bu da laptop yavaşlamasına sebep olur. Bunun önüne geçmek ise çok basit, arkaplan uygulamalarını kapatmak. Bu programlar laptop çok donuyor gibi cümlelere sebep olur.

Aramaya “gizlilik ayarları” yazalım ve sağ menüden “Arkaplan uygulamaları” isimli butona tıklayalım. İstediğiniz programların arka planda çalışmasını kapatabilirsiniz. Bu adım windows hızlandırma 2020 yılında geçerli bir yoldur.

Laptop hızlandırma yöntemlerinden bunu yapamayanlar aşağıdaki videoyu izleyebilir.

5. İstenmeyen Programları Kaldırarak Laptop Kasma Sorunu Çözümü

Bilgisayarınızda kullanılmayan ama öylece duran proramlar varsa bunları kaldırmalısınız. Bu gereksiz programlar hem ram kullanır hem de hafızanızı doldurabilir. Bu uygulamaları kaldırmak için;

Aramaya “Program ekle ve kaldır” yazarak gerekli yere ulaşalım. Gerekli olmayan uygulamaları kaldırarak laptop kasma sorunu çözüm işlemini yapalım.

6. Şifre Ekranını Kaldırarak Laptop Kasma Sorunu Çözümü

Bilgisayarınızın ilk açılışında şifre girmek de açılışta bilgisayarın yavaşlamasına sebep olabilir. Bunu engellemek için windows şifre kaldırma işlemi yapabilir veya şifre yerine bir pin ayarlayabilirsiniz.

Windows 10 Şifre ekranı kaldırmak için;

Aramaya “regedit” yazalım ve çıkan sonuca tıklayalım. Ardından şu yolu takip edelim, “HKEY_ LOCAL_MACHINE > SOFTWARE> Policies> Microsoft” seçeneğine gidin ve “Windows” seçeneğini sağ tıklayıp “Yeni> Anahtar” ı seçip “ Kişiselleştirme” yazılarına tıklayın.

Bu laptop hızlandırma ayarları nı yapamayanlar aşağıdaki videoyu izleyebilir. laptop hızlandırma ayarları windows 10 için gayet gğzel bir adımdır.

7. Görsel Efektleri Devre Dışı Bırakarak Laptop Hızlandırma

Windows’un harika görsel efektleri var ancak bazen bu bilgisayarınızı yorabilir ve laptop yavaşlamasına sebep olabilir. Bunun önüne geçmek çin windows görsel efektleri devre dışı bırakabilirsiniz. laptop hızlandırma ayarları yapmak çok kolaydır.

Denetim Masası > Sistem Ayarları yolunu takip edelim ve oradan gelişmiş sistem ayarlarına girelim. Buradan çıkan seçeneklerden en iyi performans seçeneğini seçelim. Windows hızlandırma yöntemleri başlıklarından bunu yapamayanlar aşağıdaki videoyu izleyebilir.

8. Odak Yardımını Kapatarak Laptop Donma Sorunu Çözümü

Windows size bildirimler göndererek sisteminizi yavaşlatabilir. Bunu kapatmak için “Odaklanma Yardımı” nı kapatabilirsiniz. Aramaya Odaklanma yardımı yazalım ve açılan pencereden gerekli ayarları yaparak odaklanma yardımı kapatma işlemini yapalım. Windows hızlandırma 2020 yılında işe yarar bir adımdır. Yapamaynlar için video bırakıyorum.

9. Laptop Hızlandırma Programı

windows hızlandırma programı

Bu windows hızlandırma programı sayesinde gereksiz verilerinizi temizleyerek windows hızlandırma yapabilirsiniz. Nunun için “Ccleaner” isimli programı kullanabilirsiniz.

Bu program sayesinde gereksiz verilerinizi temizleyecek ve ram kullanan uygulamaları kapatabileceksiniz. Çok kullanışlı ve laptop hızlandıran bir programdır.Bu program sayesinde laptop hızlandırma 2020 yılında en iyi yolu keşfedebilirsiniz. Önceki bir yazımız olan “bilgisayar hızlandırma yolları“nı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir