Kpss Kitap Tavsiyeleri 2020

Kamu Personeli Seçme Sınavı için kpss kitap önerileri ve kpss kitap tavsiyeleri gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağım. yenidünya.net olarak adaylar için yararlı ve en iyi kpss kitaplarını incelemeye aldık. Soru bankası ve konu anlatımı kitap önerileri için bu sayfayı kullanabilirsiniz.

Kpss tarih, coğrafya, matematik, vatandaşlık, geometri ve eğitim bilimleri için kitap önerileri başlıklar halinde hazırlanmıştır.

Kpss Konu Anlatım Kitap Tavsiyeleri

Türkçe Kpss Kitap Önerileri

KPSS Türkçe Konu Anlatımı 2020 – Benim Hocam Yayınları

Kpss öğrencilerinin türkçe konularını anlaması için konular basitleştirilerek ve akılda kalıcı şekilde anlatılmış. Sayfalarda örnek sorular da bulunmakta. Türkçe öğretmeni Öznur Saat Yıldırım kitabın yazarı, Eğitim, KPSS, Sınav Hazırlık kategorilerinde kitaplar yazmış bir öğretmendir. Aynı zamanda Benim Hocam yayınları YouTube’da Türkçe dersleri anlatmaktadır.

KPSS Ezberbozan Paragraf Soru Bankası – Pegem Yayınları

Piyasanın en çok satılan Pegem Yayınları Türkçe soru bankası kitaplarıdır. Türkçe sorularını hızlı çözmenizi sağlayacaktır. Türkçe soru bankası öneri yaptığımız kitaptaki tüm sorular çözümlüdür. Ösym’nin tüm sınavlarındaki paragraf soru kökleri incelenerek hazırlanan Paragraf Soru Bankası kitabında paragraf soruları “kolaydan zora – kısadan uzuna” şeklinde sıralanmış. 1000’den fazla paragraf sorusunun bulunduğu kitap piyasadaki en çok soru bulunan kitaplar arasında yer alıyor.

Muhteşem Türkçe Tamamı Çözümlü Soru Bankası 2020 KPSS – Yargı Yayınları

Aşırı detaylı soruların haricinde kolay zor karışımlı sorularda bulunan kitap Türkçe konularını kavramanızı sağlıyor. Kpss kitap önerileri listesinde en son önereceğimiz Türkçe kitabıdır.

Yeni kitap öneri listemiz çıktı, Göz atın!

2021 Kpss Kitap Önerileri

Matematik – Geometri Kitap Tavsiyeler 2020 Kpss

Matematik Video Ders Notları – Benim Hocam Yayınları

İlginizi Çekebilir!  Kpss Kitap Önerileri 2021

Kitabın yazarı olan İlyas Güneş, Eğitim ve KPSS üzerine kitaplar yazmış bir yazardır. Tüm konuları ayrıntılı bir şekilde anlatmasının yanı sıra video dersler ile büyük kolaylık sağlamaktadır.

Matematik Kısa ve Öz Ders Notları – Yargı Yayınları

Çok ve gereksiz bilgi vermek yerine az ve öz bilgi veren bir kitap. Buradan matematik konularını çalışıp, soru çözerek bilgileri pekiştirebilirsiniz.

Matematik Öğreten Tamamı Çözümlü Soru Bankası KPSS – Uzman Kariyer Yayınları

Kamu Personeli Seçme Sınavında çıkan matematik sorularına paralel olabilecek nitelikte sorular olan bir kitap. Matematik Öğreten Soru Bankası testleri, kolaydan zora doğru ve benzer soru tiplerinin farklı şekillerini aynı sayfada vererek çıkması olası tüm soru biçimlerini sormaya ve bir taraftan da konuları öğretmeye çalışan bir kitap. Matematik kitap önerilerimizi yaptık.

Tarih Kitap Tavsiyeleri KPSS

Herkes İçin Tarih Araştırmalarla Genel Tarih Tekrarı – Yediiklim Yayınları

Fiyatı uygun ve çok kullanışlı bir kitap olmasının yanı sıra konuları güzel bir şekilde sıralayarak tarih konularının öğrenilmesini kolaylaştırmış.

Tarihin Mihmandarı Tarih Bilgisi 2020 KPSS – Yargı Yayınları

Genel Türk Tarihi, Osmanlı Tarihi ,Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi konularını akılda kalıcı bir şekilde anlatmış. Konulardan sonra ise örnek sorular vererek bilgilerin pekişmesini sağlamış.

TARİHPERVER Soru Bankası – Yargı Yayınları

ÖSYM Tarzı soru yapılarını iyi incelemiş ve ona göre soruları olan bir kitap. Kolay orta ve zor soruları içince barındıran kitapta ayrıca boşluk doldurma soruları sayesinde bilginin akılda kalıcılığı artırılmış. Kpss tarih kitap önerileri bu kadardı.

KPSS Coğrafya Kitap Tavsiyeleri

Genel Kültür Coğrafya Ders Notları – Yediiklim Yayınları

Kitapta her konu hakkında ayrıntılı notlara yer verilmiş ve örnek sorular ile pekiştirilmiş. Hap bilgi niteliğindeki bu bilgiler sınava yönelik akılda kalıcı ve işe yarar.

Coğrafyanın İz Düşümü Türkiye Coğrafyası – Yargı Yayınları KPSS

2020 yılı için hazırlanan kitap Türkiye Corafyasını tamamı renkli şekilde harita, tablo ve grafikler ile anlatıyor. Görselliğin bol olduğu kitap çalışırken insanı sıkmıyor ve konuları zevkli hale getirmiş.

İlginizi Çekebilir!  Gagne Öğretim Durumları Modeli

Haritalarla Atak Coğrafya Soru Bankası – Benim Hocam Yayınları

Yeni nesil haritalı kpss sorularına bolca yer vermiş bir kitap. Soru çözerken bir taraftan da konuları tekrar etmenizi sağlıyor. Sorular ösym formatına çok uygun.

Kpss Vatandaşlık Kitap Önerileri 2020

Evveliyat Vatandaşlık Video Ders Notları – İsem Yayıncılık

Anlaşılır ve güzel ders notları haricinde videolar ile konuları pekiştiren bir kitap. Fiyatı uygun olan bu eser sınav için size büyük kolaylık sağlıyor.

Vatandaşlık Kısa ve Öz Ders Notları – Yargı Yayınları

Kısa ve öz bilgiler sayesinde sıkmadan öğreten bir kitap. Ayrıca konulardan sonra verdiği örnek sorular ile dersler pekiştirilmiş. Kpss kitap önerileri tavsiyeleri listemize aldığımız bir kitap.

Çıkmamış Anayasa Soru Bankası – Kozmik Oda Yayıncılık

Kolay ve zor sorular ile konuları pekiştiren bir kitap. Ufak detayları barındıran sorular sayesinde bilgilerini güncelleyebilirsiniz. Kpss kitap önerileri tavsiyeleri listemize düşünmeden aldığımız bir yayındır.

Eğitim Bilimleri Kitap Önerileri 2020

KPSS Eğitim Bilimleri Video Destekli Konu Anlatımlı Modüler Set 6 Kitap – Pegem Yayınları

Tüm eğitim bilimlerini derslerini tek bir kitapta toplayan bu set gayet kullanışlı ve çok güzel. Konu anlatım sayfalarında dikkat çekici noktalar ve sonrasındaki sorular sayesinde bilginin pekişmesi açısından çok iyi bir yayın. 2020 Kpss kitap önerileri listesine dahildir.

Eğitim Bilimleri Tek Kitap Soru Bankası – Benim Hocam Yayınları

Ösym sınav tarzında sorular ve kolaydan zora sıralanmasının sayesinde zorlamadan bilgileri pekiştiren bir kitap. Öğretim ilke ve yöntemleri gibi dersleri ve Sınava hazırlık sürecinde sizlere çok faydalı olacaktır.

Eğitim Bilimleri Çözümlü Efsane 2000 Soru Bankası – Pegem Yayınları

İçerisinde anlaşılabilir nitelikte kısa konu anlatımları, sınav formatına uygun özenle hazırlanan sorular ve ayrıntılı çözümler bulunduran kitapta bilginizi tam olarak ölçen testler hazırlanmıştır.

3 thoughts on “Kpss Kitap Tavsiyeleri 2020

 • Eylül 7, 2020 tarihinde, saat 10:52 pm
  Permalink

  alan öneride bulunsun zahmet olmazsa

  Yanıtla
  • Eylül 9, 2020 tarihinde, saat 7:29 am
   Permalink

   En kısa sürede kpss alan kitapları önerisi de paylaşacağız 🙂

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kpss
Beyin Temelli Öğrenme Kpss (Hebb)

beyin temelli öğrenmenin savunucusu "Hebb"dir....

Asya Hun Devleti (Büyük Hun)

Önceki konumuzda İslamiyet öncesi Türk...

Kapat
apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir