Lol Yeniden Bağlan Hatası Çözümü

Merhaba, önceki yazımızda 9 adımda “Lol Fps Arttırma” yollarından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise Lol oyununda meydana gelen yeniden bağlan hatası çözüm yolunu paylaşıp oyun severlere yardımcı olmak isteriz. Denenmiş ve kesin çözümler ile lol yeniden bağlan hatası 2021 çözüm yollarına bakalım.

Lol Yeniden Bağlan Hatası Nasıl Çözülür?

LOL yeniden bağlan hatası videolu çözüm yolu eklenmiştir. (Ocak 2021) Linke tıklayarak izleyebilirsiniz. 1 dakikada çözülmektedir.

1. Oyunu Tamir Etmek

Lol yeniden bağlan hatası alıyorsanız öncelikle oyun içinde sağ üst taraftan Ayarlar’a tıklayalım ve Tamir seçeneğine basalım.

Bu işlem genellikle işe yarıyor fakat tamir ettikten sonra işe yaramayanlar alttaki diğer yöntemleri kullanabilir.

2. Lol Yeniden Bağlan Hatası Çözüm Yolu

Lol oyununun kurulu olduğu klasör’e gidip oyuna sağ tık yapın. Ardından yukarıdaki seçeneklerden “Uyumluluk”a girerek Uyumluluk modu seçeneğini aktif ediyoruz ve kullandığımız windows sürümünü seçiyoruz. Bu işlemleri uyguladığınızda işe yarayacaktır ve lol yeniden bağlan hatası çözülecektir. 2020 de yine de işe yaramazsa diğer adımları deneyebilirsiniz.

3. Dns Ayarlarını Değiştirmek

Oyunda yeniden bağlan hatası alıyorsanız DNS ayarlarınızı değiştirerek de sorunu çözebilirsiniz. Dns ayarlarınızı kendiniz yapılandırmalısınız. LoL oyunu Türkiye-İstanbul sunucularına geçtiği için ping sorunu artık olmuyor ve rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Ama yeniden bağlan gibi tuhaf hataları oyuncular zaman zaman yaşamaktadır. İnternet servis sağlayıcınızı arasanız da bu hata için çözüm olmayacaktır.

Dns ayarlarını değiştirmek için aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Denetim Masası, Ağ ve İnternet, Ağ paylaşım merkezine ulaşarak dns değiştirebilirsiniz. Google dns olan 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 kullanmanızı tavsiye ederim.

lol yeniden bağlan hatası
lol dns değiştirmek

4. Modem Yazılımı Güncellemek

İnternet servis sağlayıcınızı arayarak modeminizin yazılım ayrıntılarını öğrenebilir ve yazılımın güncellenmesini isteyebilirsiniz. 2020 yılı en son yazılıma geçmek lol yeniden bağlan hatası için işe yaramaktadır. İnternet servisinizin çağrı merkezini arayarak yazılımın güncellenmesini istiyorum çok fazla sorun yaşıyorum derseniz gereken işlemleri kısa süre içerisinde yapacaklardır. Fiber internet kullanıyorsanız işlemler biraz daha uzayabilir.

5. Kablolu Bağlantıya Geçmek

Eğer wifi üzerinden bağlandığınızda bu hatayı alıyorsanız modeminizden bilgisayarınıza bir kablo çekerek hatayı çözebilirsiniz. Denenmiş bir yol olan bu yöntem sayesinde lol yeniden bağlan hatasını çözebilirsiniz. Eğer modeminiz uzak bir yerdeyse internetten kablo alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  The Witcher Fps Yükseltme!

4 thoughts on “Lol Yeniden Bağlan Hatası Çözümü

 • Mayıs 15, 2020 tarihinde, saat 1:45 pm
  Permalink

  Selamlar,
  Yeniden bağlan hatasını dönem dönem alıyorum.
  Laptop üzerinden wifi ile oynuyorum. Düne kadar sorunsuz oynuyordum fakat dün Windows 10 güncelleme yaptı ve sonrasında oyuna giremedim ”Yeniden Bağlan” hatasıyla karşılaşmaya başladım.
  Modem yan komşuda olduğu için müdahale edemiyor herhangi bir yeri arayamıyorum.
  Oyunu onardım olmadı.
  Uyumluluk modundan Windows 10 ‘u seçicem fakat Windows 8 var en yüksek? Neden Windows 10 görünmüyor anlamadım.
  DNS ayarlarını değiştirdim o da olmadı.
  Kablo ile de bağlanamıyorum komşuda olduğu için. Başka bir çözüm önerisi olan varsa, paylaşırsa çok sevinirim.
  Şu korona günlerinde tek eğlencemi kaybettim :'(

  Yanıtla
  • Mayıs 15, 2020 tarihinde, saat 1:59 pm
   Permalink

   En çok kullanılan ve işe yarayan yöntemler bunlar maalesef. Oyunu silip tekrar kurmayı deneyebilirsiniz. Ya da başka bir internet bağlantısı üzerinden bağlanıp sorun internet mi yoksa bilgisayar kaynaklı mı öğrenebilirsiniz.

   Yanıtla
 • Temmuz 24, 2020 tarihinde, saat 5:53 pm
  Permalink

  HERTÜRLÜ YOLU DENEDİM RİOT DESTEK EKİPLERİYLE BİLE KONUSTUM İNTERNETTE SORUN OLDUGUNU SÖYLEDİR AMA EN AZ 3 4 İNTERNETLE GİRMEYİ DENEDİM HALA YENİDEN BAĞLAN HATASI ALDIM VE İNTERNETİM GAYET İYİ YENİ YAMAYLA BİRLİKTE BU HATA YAKAMI BIRAKMADI BIRAKMIYOR HİÇ BİR ÇARESİ YOK SANIRIM TÜKENDİM ARTIK

  Yanıtla
  • Temmuz 26, 2020 tarihinde, saat 7:17 am
   Permalink

   Yazımızdaki yolları deneyebilirsiniz. Ya da bilgisayarınıza format atıp yeni bir işletim sistemi kurabilirsiniz.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir