Bilgisayar OyunlarıMobil Oyunlar

Pubg Kasma Sorunu Çözümü Fps Arttırma

Pubg performans ayarları 2020

Bu yazıda oyunlar kategorisinde pubg fps arttırma 2020 ve donma sorunu çözümü için yollar vereceğiz. Bildiğiniz gibi pubg oyununda grafikler her geçen gün gelişiyor ve bu da bilgisayarımızda donma sorunlarına ve fps düşmesine sebep oluyor.

Yuarıdaki resme baktığınızda zaten görüntülerin ve grafiklerin artık ne kadar geliştiğini görebilirsiniz. Bilgisayarı ve telefonu düşük sistemli olanlar ise Pubg optimizasyon sorunu, pubg fps arttırma ve pubg mobile donma sorunu yaşayabiliyor. Bu yazımızda hem mobil hemde bilgisayar pubg için çözüm yolları anlatılmıştır. Diğer fps arttırma yollarına buradan ulaşabilirsiniz.

Pubg Donma Sorunu Çözümü

1. Pubg Oyun İçi Ayarlar

pubg-oyun-ici-ayarlar
pubg oyun içi ayarlar

Oyun içi görüntü ayarlarını en düşük seviyelere getirerek fps arttırma yapabilirsiniz. Bunun için oyunda ayarlar kısmına giriyoruz ve Grafik bölümüne tıklıyoruz. Genel kalite ve diğer görüntü ayarlarını en düşük seviyelere getirelim ve Uygula’ya tıklayalım. Bu sayede pubg donma sorunu da biraz çözülecektir.

2. Pubg 2020 Boost Ayarları

Bilgisayarımızda arama kısmına geliyoruz ve %appdata% yazıyoruz ve çıkan klasöre giriyoruz. Appdata>Local>TslGame>Saved>Config>WindowsNotEditor dosya yolunu takip ediyoruz.

Yukarıdaki butona tıklayarak pubg boost dosyasını indiriyoruz ve rar’dan çıkarıyoruz. Appdata dosyası içindekileri WindowsNotEditor klasörüne kopyalıyoruz. Bu işlem sayesinde pubg oyunu optimizasyon olacak ve pubg donma sorunu düzelecektir.

Klasörün içindeki boost.reg dosyasını ise çift tıklayarak çalıştırıyoruz. Bu dosya sayesinde pubg oyunu bilgisayarınızda yüksek öncelikle başlayacaktır. Default reg’i çalıştırırsanız ise her şey eski haline döner. Hata alırsanız default.reg’i çalıştırın.

Pubg Fps Arttırma 2020

Aşağıda anlatılan adımlar pubg fps arttırma 2020 senesinde geçerlidir. En güncel ve işe yarayan yollardır.

1. Pubg Nvidia Ayarları

ekran kartı performansı
ekran kartı performansı

Nvidia denetim masasına girelim ve yukarıdaki gibi çıkan çubuğu performans tarafına çekelim. Ayarlarımızı kaydedelim. Bu sayede pubg donma sorunu çözülecektir ve fps değeriniz artacaktır.

Daha sonra yine Nvidia denetim masasından 3D ayarlarının yönetilmesi kısmına gelerek oradaki ayarları en düşüğe alalım. Bilmediğiniz ayarları karıştırmamanızı tavsiye ederim. Görüntü ile ilgili olan ayarları en düşük seviyeye alalım ve kaydedelim.

2. Başlangıç Uygulamalarını Kapatmak

CTRL+ALT+DEL tuşlarına basarak görev yöneticisini açıyoruz ve başlangıç sekmesine geliyoruz. Kullanmadığımız ve başlangıçta açılmasını istemediğimiz gereksiz uygulamaları devre dışı bırak diyoruz. Bu sayede bilgisayarınız açılışta zorlanmayacak ve daha seri bir şekilde oyuna girip oynayabileceksiniz. Bu sayede pubg daha hızlı açılacak ve pubg donma sorunu bitecektir.

Pubg Telefon Donma Sorunu Çözümü

Pubg oyununu eğer telefonda oynuyorsanız ve donma sorunu yaşıyorsanız bunu çözmek mümkün. Pubg donma sorunu telefon da olan hatalardan kaynaklanmaktadır. Bunun için telefonunuzun geliştirici seçeneklerini açmalısınız ve ardından oradaki performans iyileştirmelerini yapmalısınız. Bunun için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Video’da anlatılan yollar sayesinde pubg mobil donma sorununu çözeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı