Bilgisayar Oyunları

Fortnite Kasma Sorunu ve Fps Arttırma 2020

Fortnite Kasma Sorunu Çözümü 2020

Bu günlerde en çok oynanan oyunları arasında yer alan “Fortnite” oyunu grafikleri çok güzel ve göz alıcı olduğu için kasma sorunu ve fps arttırma gibi problemler yaratmaktadır. Oyuncular fortnite kasma sorunu gibi şikayetlerden yakınmaktadır. Fortnite donma sorunu da bazı durumlarda ortaya çıkmaktadır. En iyi Fortnite ayarları bu konumuzda anlatılacaktır. Bu yazıda yapılanları uygularsanız fps arttırma işlemini başarıyla tamamlarsınız ve gözle görülür şekilde fps artacaktır ve fortnite kasma sorunu ortadan kalkacaktır. Fortnite fps yükseltme yollarına geçelim.

Gta oyununda fps arttırmanın en iyi çözümü oyunun grafik ayarlarını düşürmektir. Gta isimli oyunda fps arttırmak oyunun akıcılığını düzeltir ve donma sorununu ortadan kaldırır ve daha iyi bir oyun deneyimi sunar.

Fortnite Kasma Sorunu

Oyuncuların bu aralar en çok sorduğu sorular arasında “gta 5 takılma” ve “gta fps sorunu” kelimeleri yer almıştır. Bu konumuzda gta kasma ve takılma sorunlarına çözüm arayacağız.

1.Masaüstü Temizliği Yapmak

Masaüstünüz bilgisayarınızın ilk açılan ve sürekli işlenen bir kısmıdır. Bilgisayarınızın masa üstünü temizlemek size oyunların daha iyi açılmasını ve açılış hızının artmasına direk etki eder ve fortnite fps arttırmanıza yardımcı olur. Fortnite donma sorununu çözmek için iyi bir adımdır.

2.Masaüstünü Tek Renk Yapmak

Önceki adımda dediğim gibi Masaüstü bilgisayarınızda sürekli yenilenen ve işlenen bir kısımdır. Arka planınızı tek renk yapmanız size çok büyük hız kazandıracaktır, çünkü masaüstünüze geldiğinizde bilgisayarınız o görüntüyü yüklemeye çalışır ve bu da fps düşmesine ve bilgisayarınızın çok yavaşlamasına neden olur.

3.Odaklanma Yardımını Kapatmak

odaklanma yardımı kapatmak

Wimdows 10’da yeni özelliklerden olan Odaklanma yardım ayarları isimli kısım oyundayken alt+tab hızınızın artmasına etki eder ve fps düşmesine sebep olur. Aramaya Odaklanma yardımı yazıp tüm maddeleri kapalı yapmalıyız. Bu hem fortnite fps arttırma kasma sorununu çözecek hemde diğer oyunlarda da size fayda sağlayacaktır.

4.Arka Planda Çalışan Uygulamalar Fps Düşürür

görev-yöneticisi

Siz farkında olmasanız da bilgisayarınızda başka işlerle meşgul olurken ve oyun oynarken arka planda çalışan uygulamalar bilgisayarınızı yorar ve fps düşmesine sebep olur bu da oyunun donmasına ve kasmasına yol açar. Ctrl+Alt+Del yaptıktan sonra görev yöneticisine girelim ve üstteki sekmelerden → Başlangıç yolunu izleyerek gereksiz uygulamaları devre dışı bırakalım. Devre dışı bıraktığımız uygulamalar başlangıçta direk olarak açılmaz ve bilgisayarınızın kasma sorunu hallolur. Bu yöntem sayesinde gözle görülür bir şekilde fortnite fps yükseltme sağlanır.

5. Fortnite Ekran Kartı Ayarları

ekran kartı performansı

İlk adım olarak bilgisayarınızdan masaüstündeyken sağ tıklayıp, Nvidia Denetim Masasına girelim ve “Görüntü Ayarlarını Ön Ayarla Yap” isimli sekmeden alttaki çubuğu performans kısmına getirelim. Bu görüntü kalitesini bir nebze düşürecektir ama çok daha fazla fps almanızı sağlayacaktır. Fortnite fps yükseltme 2020 yılında geçerli bir adımdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

2020 Fps Arttırma Yolları

6. Fortnite Fps Arttırma

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı görev-yön-1.png
başlangıç programları

Fortnite oyunu çok geç açılıyor ve bu oyuncularda bıkkınlık derecesine varıyor. Bunun sebebi bilgisayarınızda bir çok programın çalışması olabilir ya da belleğiniz yeterli değildir. İlk açılışta bilgisayarınızdaki programların başlaması ve bunun bilgisayarınızı yorması olabilir. Bunun önüne geçmek için görev yöneticisini açıyoruz ve “Başlangıç” sekmesine geliyoruz. Durum isimli sütundan aşağı doğru bakarak gereksiz uygulamaların başlangıçta açılmaması için “Devre Dışı Bırak” isimli konuma getiriyoruz.

7. Fortnite Grafik Ayarları Fps Arttırma 2020

Pencere modu kesinlikle tam ekran olmalı.

Ekran çözünürlüğünü monitörünüze göre kendiniz ayarlamalısınız, en doğru ayarı deneyerek bulabilirsiniz.

En önemli ayarlardan birisi ise “Kare Hızı Sınırı”. Kare hızı sınırını bilgisayarınızın gücüne göre belli bir değere sabitlemek sizin için daha iyi olacaktır.

Diğer ayarları da en düşük seçeneklere getirerek fps arttırma sağlayabilirsiniz.

8. Fortnite Kasma Sorunu Videolu Anlatım

Bu videoyu izleyerek donma sorununa çözüm bulabilirsiniz. Fortnite fps arttırma için kesinlikle faydası olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı