Far Cry 6 Fiyat Etiketi Ne Kadar Olacak?

Far Cry 6 fiyat bakımından birçok kişiyi merak ettiriyor. Oyunun PlayStation, Xbox ve PC’de resmi olarak fiyatı sonunda açıklandı. Fiyat bakımın her zaman’ki gibi PC oyuncuları diğerlerine kıyasla çok daha mutlu olacak. Oyunun Aşağıdaki listeye bakarak oyunun PC fiyatını görebilirsiniz.

 • Standard Edition 269 TL
 • Gold Edition 449 TL
 • Ultimate Edition ise 495 TL

Tüm bu fiyatların yanında oyunun  Collector’s  Edition adlı bir versiyonu’da bulunmakta. Fakat şuan elimizde Türkiye fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi yok. Ancak yabancı kaynaklara bakınca oyun etiketinin 199.99 dolar gibi bir maliyetinin olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunun Xbox fiyatına değinecek olursak elbette PC fiyatlarına göre çok daha cep yakan cinsten olduğunu söylemek mümkün. Tüm bu fiyatlar Xbox One modeli için geçerlidir. Fiyat değerinin yine 3 farklı sınıfa göre ayrılıyor. Aşağıdaki listeye göz atarak fiyatları inceleyebilirsiniz.

 • Standard Edition 470 TL
 • Gold Edition 600 TL
 • Ultimate Edition 650 TL

Far Cry 6 fiyat bakımından maalesef bizlerin bütçesini fazlasıyla zorluyor. Oyunun PlayStation fiyatına bakacak olursak, Türkiye fiyatı ile ilgili bilgi bulunmuyor ancak yine Xbox’a yakın rakamların olması beklenmekte. Oyunun fiyatı yine diğerleri gibi 3 farklı sınıfa göre ayrılmakta. Aşağıdaki listeye göz atarak tahmini fiyatları inceleyebilirsiniz.

 • Standard Edition 410 TL
 • Gold Edition 685 TL
 • Ultimate Edition 820 TL

Tüm bu fiyatları Doları TL ile çevirerek yapmış bulunuyoruz. Çevirme işlemleri ile ilgili detayları sizlere şöyle anlatalım. Standard Edition’nın yurt dışı fiyatı 60 dolar ve civarıdır. Bu rakam ise şuan 410 TL’ye tekabül ediyor. Oyunun Gold Edition versiyonu ise yurt dışında 99 dolar olarak sunuluyor. Bu rakam ise şuan 685 TL olarak bize geri dönüyor. Son olarak Ultimate Edition ise 820 TL gibi bir fiyata tekabül ediyor. Biliyoruz fiyatlar canınızı sıkıyor fakat maalesef yapacak bir şey yok. Ayrıca diğerleri gibi bunda’da Collector’s  Edition sürümü henüz açıklanmış değil.

İlginizi Çekebilir!  PGA Tour 2K21 Oyunu Hakkında Tüm Detaylar!

PC kullanıcılarına geri dönecek olursak onlar her zaman’ki gibi yine şanlı bir konumda. Oyuncular Far Cry 6’ya ulaşmak için Epic Games ve Uplay üzerinden kolayca ulaşabilecekler. Tüm bunların yanında iki farklı platformda fiyat konusunda bir değişiklik yaşanmayacak. Son olarak şunu’da belirtmek isteriz’ki Far Cry 6 fiyat etiketi şuan PlayStation mağazasında gözükmüyor olsa’da en kısa zamanda fiyatın koyulacağı söylenmekte.

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?

Oyunun sistem gereksinimleri hakkında henüz net bir açıklama olmasa’da sizlere tahmini gereksinimleri sunmaya çalışacağız. Aşağıdaki listeyi inceleyerek tahmini sistem gereksinimlerini görebilirsiniz. Far Cry 6 fiyat bakımından zorladığı gibi sistem gereksinimlerinde’de bizleri biraz zorlayacak gibi gözüküyor.

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • Bellek: 8 GB
 • Grafik Kartı: AMD Radeon R9 380, RX 570 veyahut NVIDIA GeForce GTX 970 4GB, GTX 1050
 • İşletim Sistem: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz veyahut AMD FX-8350

İşletim sistemi hakkında şunu belirtmek isteriz’ki maalesef oyun Windows 10 altı bir sürüm’de çalışmayacak.

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

 • Bellek: 16 GB
 • Grafik Kartı: AMD Radeon RX 5700 veyahut üst versiyonu; GTX 1660ti/GTX 2060 veyahut daha üst versiyonu
 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i7-5820K 6-Core 3.3GHz, i5 9300H / AMD Ryzen R7 1700X veyahut dengi.

Peki Oyun Kaç GB Olacak?

Önceki Far Cry 6 serilerinde oyunun fazla yer kapladığını görüyoruz. Açıklamalara göre oyunu rahat oynamak için ortalama 60 GB, mümkünse çok daha fazla boş alanınız olması gerekiyor. Ayrıca şunu belirtmek isteriz’ki Far Cry 6’nın çıkış tarihi resmi olarak açıklanmış bulunmakta. Eğer herhangi bir aksaklık bulunmazsa 18 Şubat 2021 tarihinde oyunun raflara ulaşması bekleniyor. Fakat maalesef Far Cry 6 fiyat bakımından bütçemizi zorlayacak gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir!  Fortnite Kasma Sorunu ve Fps Arttırma 2020

Evet arkadaşlar bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Oyun hakkında daha fazla bilgiye buradan kendi resmi web sitelerine göz atarak ulaşabilirsiniz. Eğer bu tarz oyun içeriklerine merakınız varsa sitemize göz atarak daha fazlasına erişebilirsiniz. Ayrıca sizlere birer konu tavsiyesi’de vermek isteriz. Eğer 2K Games oyunlarını seviyorsanız yeni çıkacak olan PGA Tour 2K21 adlı oyun hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle Far Cry 6 fiyat ve diğer gereksinimlerini konuştuk. Şimdi sizleri oyunun resmi fragman ile baş başa bırakmak istiyoruz. Bir sonraki yazıya kadar görüşmek üzere. Herkese iyi seyirler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir