Tabii Uygulaması İndir!

Milli eğitim bakanlığının duyurduğu “Tabii” uygulaması 5,6 ve 7.sınıf öğrencileri için geliyor. Öğrencilere oyun yolu ile öğrenme fırsatı sunan bu uygulamayı Meb bir duyuru yayınlayarak kamuoyu ile paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada “Tabii Mobil Uygulamasını tanıttı ve  çocuklara imkân verildiğinde, somut içerikler sunulduğunda her an, her yerde bir faaliyet içinde olmalarının mümkün hâle geldiğini ifade etti.

Tabii Uygulaması Nedir?

Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf çocuklarının derslerini istedikleri gibi ve her hangi bir zaman sınırı olmadan tekrar edebilmeleri için geliştirilmiş günlük testlerden ve oyunlardan oluşan eğlenceli bir yarışma ve oyun uygulaması  “Tabii” ile öğrencilerin tatillerde okuldan ve derslerden uzak kalmamaları ve öğrendiklerini unutmamaları amaçlanıyor. “Tabii” ile her gün Türkçe, matematik, sosyal bilgiler ve fen bilimleri derslerinden onar soru olmak üzere toplam 40 farklı soruyla karşılaşacak öğrenciler, kendi bilgilerini sorgulayıp ders tekrarı yapacak ve yeni bilgiler öğrenecek.  

Tabii Nasıl İndirilir?

Tabii Mobil Uygulaması adresine tıklayarak Google Play Store üzerinden telefonunuza kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir