Aşı İle İnsanlara Çip Takmak Mümkün Mü?

Bildiğiniz gibi 2020 senesi korona virüs gölgesi altında geçti. Yapılan aşı çalışmaları ile 2021 yılına umutla bakabiliyoruz artık. Ama korona virüs aşısı her ne kadar bulunmuş olsa da bu noktada insanların, özellikle Türk halkının aklını karıştıran bir kaç soru olduğu kesin. Peki aşı ile çip takmak mümkün mü? Aşı koruyuculuk oranı kaç? Çin aşısı sağlıklı mı?

Bu soruların başında aşı ile vücudumuza çip takılacağı ve izlenebileceğimiz geliyor. Diğer bir soru ise aşının yan etkisi var mı? Twitter’da veya İnstagram’da aşının yan etkileri ile yapılan goy goylara denk gelmişsinizdir.

Aşı ile çip takmak mümkün mü?

Korona aşılarıyla insanlara mikroçip takılacağı ve insanların izleneceği tartışmaları şu sıralar gündemde. Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, “İnsanlara aşı vasıtasıyla milyarlarca çip takmak son derece anlamsız zaten.” dedi. Bu iddiaları ortaya atan insanların hedefinde ise Bill Gates var. Koronavirüs aşıları üretilmeye devam ederken aşı ile insanlara çip takılacağına inanan insanlar var. Bill Gates’in aşı üretimine destek vermesi de onu hedef yapıyor ve gündeme getiriyor. Öncelikle Aşı nasıl geliştirilir? isimli yazımızı okursanız bu konuya daha hakim olabilirsiniz.

Bill Gates’in aşı vasıtasıyla Türklere mikroçip takacağı iddialarına Prof. Dr. Mehmet Ceyhan yanıt verdi: “Bu iddia bir saçma. Şuan ki teknolojiyle insan vücuduna çip enjekte edilmesi mümkün değil.” Peki, aşı ile insanlara çip takmak mümkün mü? Koronavirüsü salgınını durdurmak için üretilen aşılarla insanlara mikroçip mi takılacak? Bill Gates Türklere niye çip taksın?

Bize Neden Çip Taksınlar?

Dünyada yaşayan bütün insanlara çip takmanın son derece anlamsız ve gereksiz olduğunu dile getiren Ceyhan, “Bu herkesin telefonunun dinlendiği paranoyasına benzer bir durum. Türkiye’de bir insan önemli bir bilgisayar programı keşfetmemişse, politik olarak önemli bir kişi değilse Bill Gates’in böyle bir çip takmasının bir anlamı yok.” sözlerini kullandı. Bill Gates’in sahibi olduğu Microsoft’un telefonlarda, bilgisayarlarda kullanıldığını dile getiren Doktor Ceyhan, “Bunlarla insanları takip etmek daha kolay. İnsanlara aşıyla milyarlarca çip takmak son derece anlamsız zaten.” dedi.

İlginizi Çekebilir!  En İyi Uyku Uygulaması

Günümüzde herkesin sosyal medya platformlarında yer aldığını ve herkesin elinde akıllı telefon olduğunu düşünürsek gerçekten de çip takmanın gereksiz ve aşırı maliyetli olduğu sonucuna varılıyor.

Çin Aşısı Sağlıklı Mı?

Günümüzde dünyadaki aşı pazarının 40 milyar dolar olduğunu belirtirsek hiç de küçük bir pazar değil. Ama patates pazarı da 40 milyar dolar. O yüzden aslında normal bir değer olarak karşımıza çıkıyor.

Çin aşısı koruyuculuk oranı tam belli olmamakla beraber Türkiye’nin yaptığı araştırmaya göre %95 başarıya sahip. Çin aşısıyla ilgili soru işaretlerinin sebeplerini sıralarsak aşının beklenenden kısa sürede bulunması, Türkiye’nin beklenenden kısa sürede aşıyı getirmesi insanların aklında soru işaretleri bırakıyor.

Çin Aşısı Koruyuculuk Oranı

Çin Halk Cumhuriyeti’nin keşfettiği ve ürettiği korona aşısının grip aşısıyla farklı yönlerini de anlatan Ceyhan, “Grip aşısında virüsün tamamı yok. Özel içinden seçilerek zararsız çok fazla gereksiz antijenleri olmuyor. Çin’in ürettiği korona aşısında virüsün tamamı var. Bütün yapıları var ve sadece öldürülmüş oluyor. Bunun bağışıklık üretme kapasitesi canlı aşılar kadar değil” bilgisi verdi.

Çinli Sinopharm şirketinin geliştirdiği korona virüsü aşısı ile ilgili sonuçlar ise gayet memnun edici ve insanlara umut oldu. CNBG tarafından geliştirilen korona virüsü aşısının başarı ve koruyuculuk oranı yüzde 79.34 olduğu duyuruldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Sağlık
En İyi Uyku Uygulaması

Uyku sorunu mu yaşıyorsunuz? Daha...

Meyve ve Sebzeler nasıl yıkanır?

Sağlık uzmanları, korona virüs hakkında...

Kapat
apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir