TikTok Aslında Nedir?

Sosyal bir paylaşım uygulaması olan TikTok’u insanlar telefonlarına indirmeye devam ediyor. Peki tiktok nedir? Reddit CEO’su Steve Huffman, “İnsanlara ‘Bu casus yazılımı telefonunuza yüklemeyin’ diyorum.

  • Pekin merkezli ByteDance şirketine ait olan TikTok uygulaması teknoloji uzmanları tarafından, TikTok’un kullanıcılar için bir güvenlik tehdidi oluşturduğu iddia ediliyor.
  • Reddit CEO’su ve kurucu ortağı Steve Huffman, uygulamayı “casus yazılım” olarak bile adlandırdı.
  • Bu arada, ABD Senatörü Josh Hawley, ülkedeki tüm federal çalışanların uygulamayı kullanmamasını önerdi çünkü kullanıcı verilerini çalıyor ve Çin’e gönderiyor.

Bu kadar insanın indirdiği TikTok uygulaması nedir?

Giderek artan sayıda kullanıcı TikTok’u mobil cihazlarına indirirken tiktok nedir sorusunu da soruyorlar, birkaç teknoloji uzmanı halkı beraberinde gelebilecek olası tehlikeler hakkında uyarıyor. Reddit’in kurucu ortağı ve CEO’su Steve Huffman, popüler uygulama hakkındaki sorunlarını açıkça dile getirdi.

“Sosyal 2030” isimli bir konferansta konuşan Huffman, TikTok’u birçok nedenden dolayı “parazit” olarak gördüğünü söyledi. “TikTok her zaman dinliyor, kullandıkları parmak izi teknolojisi gerçekten dehşet verici” dedi.

“İnsanlara ‘Bu casus yazılımı telefonunuza yüklemeyin’ diyorum,” diye devam etti Huffman.

Huffman’ın yanı sıra Facebook Operasyonları Sorumlusu Sheryl Sandberg de Pekin merkezli bir şirket olan ByteDance’in video paylaşım programı olan TikTok hakkındaki endişelerini açıkladı.

Sandberg’in vurguladığı gibi, uygulama üreticisi “Uygulamanın sahibi Çinli bir şirket, eğer insanlar verilerden endişe ediyorsa, orada endişelenecek bir şey olduğunu düşünüyorum.” dedi.

ABD Senatörü Josh Hawley bile, TikTok uygulamasının sahiplerinin Çin hükümetiyle olan bağlarından dolayı endişelerini defalarca dile getirdi. Cumhuriyetçi politikacı, tüm hükümet çalışanlarının uygulamayı hiçbir zaman kullanmamalarını önerdi.

Senato Yargı alt komitesi duruşması sırasında Hawley şöyle açıkladı:

“TikTok muazzam miktarda veri topluyor ve Pekin ile paylaşıyorlar; Federal çalışanlar için gerçekten programı kullanmak zekice düşünülemez. Bu büyük bir güvenlik riski var… Pekin’in federal çalışanların coğrafi konum verilerine sahip olmasını gerçekten istiyor muyuz? ”

Bu arada, TikTok’un neden olası bir ulusal güvenlik tehdidi olduğu hakkında başka bir bilgilendirici video:

https://www.youtube.com/watch?v=6jOJe9U9Wj8&feature=youtu.be
İlginizi Çekebilir!  PGA Tour 2K21 Oyunu Hakkında Tüm Detaylar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir