Twitter Takipçi Kazanmak: 44 ipucu ve püf nokta

Şu günlerde çoğu insan, Twitter takipçilerini artırmayı hedefliyor. Peki twitter takipçi kazanmak nasıl yapılır?

Ve bunun nedeni çok açık bir şekilde ifade edilebilir. Saygın bir takipçi sayısı size büyük bir popülerlik kazandıracak ve marka değeriniz yükselecektir. Bu yüzden herkes daha fazla Twitter takipçisi kazanmak için hızlı yollar arıyor.

Ancak, bazı kullanıcılar ne yaparlarsa yapsınlar Twitter takipçi sayısını arttıramıyor. Twitter takipçi kazanma işini yeni ve işe yarar yöntemler ile inşa etmeyi savunuyoruz: yani üretim yaparak, ortaya bir şey çıkararak. Tabii ki, bu yazıda hızlı yoldan takipçi kazanma yolları da anlatılıyor.

Burada, sizin hak ettiğiniz yüksek etkileşimli Twitter takipçlerine giden yolda size yardımcı olacak her küçük ve büyük detayın – en kolayından en karmaşık olanına kadar – bir ipucu listesi hazırladık.

İçindekiler

2020’de Twitter Takipçi Kazanmak Nasıl Olmalı?

1. En iyi tweet’inizi sayfanızın üstüne sabitleyin

En iyi (okuma: en popüler) çalışmanızı yukarıya sabitleyin. İnsanlar ilk o tweet’i gördüğü için ve daha fazlasını görmek istedikleri için sizi takip etmeye istekli olacak kadar kaliteli bir tweet olmalıdır.

2. Mükemmel bir biyografi hazırlayın

Twitter biyografileri arama motorları tarafından taranır, bu yüzden bu kişilerin sizinle ilk temas noktası olabilir. İşte sizi doğru yola çıkarmak için Twitter biyografileri çok önemli.

3. Profil resminizde insan yüzü kullanın

Takipçilerini yeteri kadar çok yoksa (örneğin, bir avuç insandan az), profil resminizde bir insan yüzü kullanın.

4. Twitter biyografinize bir konum ekleyin

Özellikle siz ya da markanız coğrafi olarak belirli bir mahalleye veya şehre yerleşmişse kesinlikle konum kullanın.

İlginizi Çekebilir!  TikTok ve Kahve Tarifi

5. Twitter tarafından doğrulanmaya çalışın

Twitter aslında mavi onay işaretinin karışıklığa ve kötü davranışlara karşı bir koruma olmasını amaçlarken, bu durum bir sembol haline geldi . (2019’un başından itibaren doğrulama sürecinin askıda olduğunu unutmayın, ancak tekrar kontrol etmeye devam edin!)

6. Diğer yayınlarınızdan yararlanın

Hayranlarınızı diğer platformlarda sizi Twitter’da takip etmeye teşvik edin. Mesela İnstagram profilinizden Twitter’a yönlendirin. Tüm sosyal hesaplarınızı birbirine bağlayın, böylece kitleniz kendi tercih ettiği kanala göre seçim yapabilir.

7. Twitter kullanıcı adınızı e-posta imzanıza ekleyin

Yani nerede bir iletişim hesabınız varsa Twitter profilinizden bahsetmelidir.

8. Twitter profilinizi ve tweetlerini web sitenize yerleştirin

Eğer bir web sayfanız varsa oraya twitter profilinizi yerleştirebilirsiniz.

9. Web sitenizde Twitter düğmelerini kullanın

İşi bir adım daha ileri götürün ve kitlenizin içeriğinizi sorunsuz bir şekilde tweetlemesini, hesabınızı takip etmesini veya soruları ve geri bildirimleriyle sizi etiketlemesi için bu düğmeleri kullanın.

10. Tweetlerinizi blog yazılarınıza ekleyin

Eğer blog yazıyorsanız bloglarınızda tweetlerini payşlaşın, içeriğinizi beğenen kişilerin sizi yeniden tweetlemesini zahmetsiz hale getirin.

11. Patlamalarda tweet atmayın

Kore’deki araştırmacılar, bir hesabın kısa sürede çok sık tweet atması durumunda unfollowların arttığını keşfettiler. Tweetler şaşırtıcı olsa bile, takipçilerinizin zaman çizelgelerini doldurmak, onların büyük çoğunluğunda sinir bozucu olacak.

12. Düzenli bir şekilde tweet atın ki twitter takipçi kazanmak kolay olsun

Veriler, bir hesapta ne kadar çok tweet varsa, o kadar çok takipçiye sahip olacağını söylüyor.

İpucu: Önceden planlayarak zamanlı tweetler atabilirsiniz. bunun için Twitter zamanlayıcısını kullanın. Tweetdeck platformu Twitter’ın resmi bir uygulamasıdır.

Beevolve'deki takipçi kitlesinin infografiklerine karşı ortalama tweet sayısı

Yukarıdaki grafikte tweet sayısı ve takipçi artışını görüyorsunuz.

13. Retweet üzerinden bir alıntı tweet atın

Önceden atılan bir tweete kendi yorumunuzu eklemek insanlara markanızın uzmanlığının profillerine nasıl değer kattığını gösterir. Her zaman gerekli değildir, ancak büyük bir fırsat olabilir.

14. Kendinizi tekrar tweetleyin ki twitter takipçi kazanmak kolaylaşsın

Bu taktik istismar edilmediği sürece daha fazla etkileşim elde etmenin harika bir yoludur. Yani kendi tweetinizi retweet yapın.

15. Asla spam olmayın

Twitter artık belirli hesapları kapatmaktadır. Hesabnızı şişirmeye çalışmayın.

16. Kesinlikle sahte takipçiler satın almayın

Kendinizi sahte göstermek istemiyorsanız sahte takipçi satın almayın. Bunu insanlar fark edecek ve güvenleri sarsılacaktır.

17. Hashtag’leri düzgün kullanın

Hashtag’leri kullanmak zor olabilir, ancak yararları çoktur etkileşimleri arttırır.

18. Geri takip yapabilirsiniz

Geri takip ve etkileşim içinde olarak büyük bir kitleye sahip olabilirsiniz.

19. İnsanları takip edin

Ancak rastgele veya otomatik bir işleme göre değil. iyi niyetle takip edin. İnsanlar, onları takip etmeyi planlayıp planlamadığınızı anlayabilir. Sizi takip edene kadar bekleyebilir, ardından takipten çıkarabilirsiniz ama kimse bundan hoşlanmıyor bunu da unutmayın. Kimseyi unfollow yapmayın. Takip etmek istediğiniz kişileri takip edin ve unfollow yapmayın. İçeriğinizden etkilenirlerse sizi takip ederler.

20. Tanıdığınızkişilerinizi Twitter’dan takip edin

Arkadaşlarınızı ve onlarında sizi takip etmesi takipçilerinizi arttırmanın kısa bir yoludur.

21. Kişileri arayın

Uzmanlık alanlarınızla ilgilenen Twitter kullanıcıları sizi takip etmek isteyebilir. Örneğin rakiplerinizi takip eden veya sektörünüzün merkezindeki konularla ilgilenen kişileri bulmak için Twitter’ın gelişmiş arama işlevini kullanın.

22. Diğer kişileri ve markaları etiketleyin

Söyledikleriniz onlar için alakalı veya değerliyse. Umutsuz ya da garip olmayın. Karşılıklı faydalı ilişkiler kurmak için buradasınız.

Burger King ve Moonpies arasındaki tweetler

23. Bahsetme ve yanıtları izleme ve yanıtlama

İnsanları ilgilendiren harika içerikler oluşturmak için çok çalıştınız, bu yüzden tomurcuklanan ilişkileri besleyin. Takipçilerin sorularınıa ve geri bildirimlerine yanıt verin. Kişisel dokunuşu fark edecekler ve sizi takip etmeye devam edecekler.

İlginizi Çekebilir!  GÖKBEY genel maksat helikopteri

24. Anahtar kelimeleri izleyin ve yanıtlayın

Doğrudan etiketlenmemiş olsanız bile bazı tweetlere cevap verin.

25. Bir Twitter grubu oluşturun

Bu biraz hazırlık gerektirir, ancak alanınızda otorite ve güvenilirlik oluşturmak istiyorsanız, bu, benzer düşünen insanlarla topluluk oluşturmanın harika bir yoludur.

26. Bir etkinliği canlı olarak tweetleyin

Buna canlı tweetleme denmesinin bir nedeni var: bu, Twitter’a özgü başka hiçbir platformun kopyalayamadığı şeylerden biri. Bundan yararlanın.

27. Güzel sorular sorun ve etkileşim alın

Bu bir Twitter anketi veya manşet dışı bir tweet şeklinde olsun, bilgi paylaşmak bazen sıkıcı hale gelebilir. 

28. Herkese açık Twitter listeleri oluşturun

Bazı Twitter kullanıcıları listeleri sever ve bazıları da sevmez. Twetter da başka bir tweet ekle butonuna basarak arka arkaya hikaye tweetleri atın.

29. Özel Twitter listeleri yapın

Bu, ‘kazanç takipçileri’ kategorisi altında daha az, ‘daha az hesap izleyin’ kategorisi altında daha fazladır. Rakiplerinizi takip etmek istemiyorsanız, ancak yine de onlara göz kulak olmak istiyorsanız, Listenizi oluştururken ‘Özel’i tıklayın. (Burada diğer bazı harika Twitter twitlerine göz atın)

30. Cömert olun

Nielsen’e göre, insanların Twitter’daki markaları takip etmesinin bir numaralı nedeni, özel teklifleri bilmek istedikleri için.

31. Etkileyen kişi ile ortak olun ki twitter takipçi kazanmak kolaylaşsın

Etkileyen kişiye bağlı olarak, bu bütçenizin bir kısmını tahsis etmek anlamına gelebilir. Kendinize popüler olan bir twitter kullanıcısı bulup onunla ortak olabilirsiniz.

32. Bir krizi yönetmeye hazır olun

Twitterda bir kriz ortamı yaşarsanız bunu yönetmeye hep hazır olun.

33. Erişiminizi artırmak için yükseltilmiş tweetler kullanın

Tweetlerinizi Twitter reklamları ile tanıtın. Bu size mükemmel takipçiler kazandıracaktır.

34. Daima görselleri kullanın

Hiçbir zaman salt metinler ile tweet göndermemek için elinizden geleni yapın. İçerik takviminizi ilgi çekici resimlerle doldurmanıza yardımcı olacak bazı araçlar var bunları kullanın.

35. Sık sık video ekleyin

Resimler iyi ise de videolar daha harikadır. İçeriğiniz, bir video içeriyorsa kitlenizle etkileşime girme olasılığı 10 kat daha fazladır.

Twitter video Infographic
Kaynak: Twitter Business

36. Bir tweet için en iyi zamanı tahmin edin

Verilerimize göre, hafta içi 15:00 civarında. Ancak kitleniz benzersizdir ve analizleriniz (bir sonraki ipucuna bakın) size kesin bilgi verebilir. En iyi sonuçlar için, deneme ve test etme amaçlı haftalık programınıza yer açın.

37. Kitlenizin neyi sevdiğini ölçmek için Twitter analizlerini kullanın

Katılım, erişim, izlenimler: hepsi orada. Kitleniz için etkileşimin nasıl olduğunu bildiğinizde, bunu çoğaltabilir ve yeni takipçiler kazanabilirsiniz.

38. Tweet’lerinizi test edin

Tweet etkileşimlerinizi takip edin ve değerlendirin. Bu etkileşimleri arttırmak için neler yapabileceğinizi düşünün. Twitter takipçi kazanmak için iyi bir yoldu.

39. 80/20 kuralını uygulayın

Rutgers’deki araştırmacılar, kendini tanıtmak yerine bilgi paylaşan sosyal medya hesaplarının ortalama takipçilerinin iki katına sahip olduğunu buldular. Takipçilerinizle bol bol bir şeyler paylaşın ki twitter takipçi kazanmak gibi bir derdiniz olmasın.

40. Bazı anlarda komik olun

Twitter, diğer tüm platformlardan daha fazla komiklik götüren bir yer. Mizah etkileşimi arttırmak ve twitter takipçi kazanmak için güzel bir yol.

Somecards Twitter arka plan fotoğraf: "Bu sayfa gibi yoksa biz çalıştıran kişiyi kovmak"

41. Düzgün bir dil ile tweet atın

Evet, Twitter 140 yerine 280 karaktere artık izin veriyor, ancak kısa tweetler hala en iyi seçim. Tweetleriniz 71 ila 100 karakter arasında olsun.

42. Eski popüler tweetlerini düzenleyip tekrar paylaşın

Bu tekrar etkileşim kurmanızı sağlar ve popülerliğinizi arttırır.

43. Farklı hesaplar üzerinden etkileşim kurun

Farklı Twitter profilleri açarak hepsini birbirleriyle eşleyebilir ve aralarında etkileşim kurabilirsiniz.

44. Harika içerikler oluşturun ve paylaşın

Twitter bir üretim yeridir. İyi bir içeriği de taklit edemezsiniz, çalıntı tweetler atmayın kendiniz üretin. Mesela “Deprem nasıl oluşur” gibi ilginç içerikler paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Sosyal Medya, Teknoloji
En İyi Bilgisayar Hızlandırma Yolları

Bu yazı sayesinde yavaş olan...

skype hesabı açma
Skeype Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır? Skype Nedir? Nasıl Skype Hesabı Açılır?

Skype, özellikle okulların tatil olduğu...

Kapat
apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir