Yetersiz Depolama Alanı Uyarısı (Uygulama Yüklenmiyor) Çözümü

Eğer android bir telefon kullanıyorsanız ve depolama alanınız yeterli gelmiyorsa bu tip uyarıları sık sık alabilirsiniz. Sizin için gerekli olan uygulamaları ve dosyalarınızı indirebilmeniz için gerekli olan alan asla olmaz ve bu çoğu zaman sinir bozucu hale gelebiliyor. Yetersiz Depolama Alanı sorunu günümüzde dosya boyutlarının artmasıyla bir sorun haline gelmiştir. Yeterli Alan Yok şeklinde uyarı ile karşımıza çıkan sorunun çözümlerini bu yazımızda anlattık.

Yetersiz Depolama Alanı Uyarısı

Telefonunuzda, android cihazınızda bu uyarı ve hata ile karşılaştığınızda, cihazınıza kurmak istediğiniz uygulama için yeterli alan bulunmadığı anlamına gelir. Yetersiz depolama alanı uyarısı ile karşılaştığınızda genellikle Google Play Store sizin için bir pencere açar ve bazı uygulamaları silmenizi ister.

Kullanmadığınız uygulamaları silerek cihazınızda yer açabilirsiniz. Ama uygulama silmek de genellikle bu sorunu çözmeyecektir. Hatanın çözüm yollarını bu yazımızda sizler için anlattık!

Yetersiz Depolama Alanı Hatası Çözümü

Önbellek Dosyalarını Temizlemek

Telefonunuzdaki uygulamalarınızın önbelleklerini temizleyerek yer açabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yolu izleyelim ve instagram, chrome gibi çok fazla önbellek dosyası tutan uygulamaları temizleyelim.

 1. Ana ekran>Tüm Uygulamalar Menüsü>Ayarlar Uygulamalar
 2. Uygulama Yöneticisi’ne dokunun.
 3. Chrome, İnstagram, Twitter, Facebook, Youtube gibi çok fazla önbellek dosyası tutan uygulamaları bulun ve tıklayın.
 4. Depolama seçeneğine tıklayın.
 5. Önbelleği Temizle öğesine tıklayın.
 6. Veriyi sil öğesine ve ardından Tamam’a dokunun.

Telefon İnterneti Nasıl Hızlandırılır?

İnternet Hızlandırma Yazımız İçin Tıklayın!

Telefon Temizleme Uygulaması Kullanın

Ccleaner, Go Speed, 1Tap Cleaner gibi telefon temizleme uygulamalarını kullanarak telefonunuzda gereksiz olan ve kullanmadığınız dosyalarınızı kaldırabilirsiniz. Bu uygulamalar oldukça kullanışlı olup bu sorunu genelde çözmektedir.

 • Google Play Store’a girin.
 • Arama yerine Ccleaner yazın veya linke tıklayın.
 • Yükleyin ve uygulamayı açın.
 • Uygulama sizi yönlendirecek ve telefonunuzdaki gereksiz dosyaları temizlemeyi yapacak. Bu sayede Yetersiz Depolama Alanı sorunu çözülmüş olacak.

Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma

Android telefonunuzda veya tabletinizde yer açmak için bir diğer yöntemde dosyaları veya uygulamaları SD karta taşımaktır. Bunun telefonunuzda bir sd kart takılı olması gerekmektedir. Bu yöntem de çoğu zaman yetersiz depolama alanı hatasını çözmektedir. Eğer yoksa telefonunuzun desteklediği boyuta kadar bir sd kart alabilirsiniz ve uygulamalarını karta taşıyabilirsiniz. Programları hafıza kartına taşımak için aşağıdaki yolları izleyin.

 • Telefonunuzun veya tabletinizin Ayarlar menüsüne gidin.
 • Uygulamalar seçeneğine girin.
 • Sıralama seçeneklerinden en büyük boyutlu uygulamanın en üstte görüneceği şekilde ayarlayın. 
 • Depolamadan uygulamayı SD Karta Taşı seçeneğine dokunun. 
 • Uygulama eğer taşınmaya uygunsa taşınılabilir. Her uygulama hafıza kartına taşınamaz.
İlginizi Çekebilir!  Windows 11 Çıkış Tarihi Ne Zaman? Dedikodulara Yanıt!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Teknoloji
neuralink
Neuralink Nedir ?

Neuralink bir BMI (BEYIN-MAKİNE-ARAYÜZÜ)İnsan beyni...

Xbox Series X Fiyat Ne Kadar? Hakkında Diğer Ayrıntılar!

Xbox Series X fiyat bilgisi...

Kapat
apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir