Apple Ve Facebook Neden Birbirini Sevmiyor?

Şirketler arasında rekabetler yaygındır ve teknoloji endüstrisinde yıllardır birbirleriyle anlaşmazlık yaşayan iki şirket Apple ve Facebook’tur. İster mahremiyet hakkında yorum yapsın, ister CEO’ları sorunlar üzerinde tartışıyor olsun, Facebook ve Apple açıkça birbirlerinden hoşlanmıyor. Apple Facebook kavgaları gündeme gelen olaylar. İOS 14 ile Apple, iki teknoloji devi arasındaki sürtüşmenin en son sebebi olan Facebook’a zarar verecek yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Burada, Apple ve Facebook’un pek de dostane olmayan bir ilişkiyi paylaşmasının dokuz nedenini listeliyoruz:

Apple hiçbir zaman Facebook’un yaptığı işleri sevmedi.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, 2014’te yaptığı bir röportajda, Facebook’un yaptıklarına doğrudan atıfta bulunarak, şirketlerin para kazanmak için verilerini toplaması durumunda kullanıcıların “endişelenmesi” gerektiğini söyledi. Apple ile Facebook çekişmesi bununla da kalmadı.

Facebook, Apple’ı karı önemsemek ve pahalı ürünler yapmakla suçladı.

Facebook, Apple’ın ürünlerinin gerçekten pahalı olduğunu ve müşterilerini gerçekten önemserse, uygun fiyatlı ürünler yapacağını söyledi.

İki şirketin CEO’ları birbirlerinden hoşlanmıyor.

Tim Cook ve Mark Zuckerberg çoğu kez ortaya çıktılar ve pek çok durumda dolaylı olaak bir kelime savaşına girdiler. Apple için çekişmenin asıl kaynağı her zaman gizlilik olmuştur.

Apple’ın App Store politikaları Facebook’un hoşuna gitmiyor.

Apple, gizlilik endişeleri nedeniyle Facebook’un birkaç uygulamasını başlattı – daha sonra eski durumuna getirdi – bu, Facebook’un hiç sevmediği bir şey.

İlginizi Çekebilir!  İnternet'ten Alışveriş Güvenli Mi?

Facebook çalışanlarının iPhone kullanmalarını yasakladı.

Bu genel bir yasak değildi, ancak bir blog gönderisinde Facebook, çalışanlarını dünyadaki en popüler mobil işletim sistemi olduğu için Android kullanmaya çağırdı.

Apple, gizliliğe her zaman Facebook’tan daha çok önem vermiştir.

Kullanıcı verileri ve gizlilik söz konusu olduğunda, Apple her zaman ne kadar dikkatli olduğunu vurguladı. Öte yandan Facebook, bunun tam tersini yakaladı ve bu, Apple’ın şirketi her zaman eleştirdiği bir şey.

Facebook, Apple’ın bazı politikalarıyla küçük işletmeleri ‘öldürebileceğine’ inanıyor.

Apple, iOS 14 ile kullanıcılara uygulamalar ve web siteleriyle hangi verileri paylaşabilecekleri konusunda daha fazla denetim sağlayacak yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Bu, Facebook, reklam modeline ve verilere dayanan küçük uygulamalara ve işletmelere zarar vereceğine inanıyor.

Apple, kullanıcı verilerinden para kazandığı ve gizliliği göz ardı ettiği için Facebook’u eleştirdi.

Apple geçtiğimiz günlerde Facebook’u eleştirdi ve umursadığı tek şeyin “kullanıcılarının ayrıntılı profillerini geliştirmek ve bunlardan para kazanmak için hem birinci hem de üçüncü taraf ürünlerinde olabildiğince fazla veri toplamak olduğunu ve kullanıcı gizliliğine yönelik bu saygısızlık, onların ürünleri.”

Apple, Facebook oyun uygulamasına izin vermedi.

Facebook oyun uygulaması Apple tarafından 5 kez reddedildi. Apple nihayet uygulamayı onayladı, ancak birçok uyarıda bulundu ve Facebook ile pek iyi gitmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Sosyal Medya, Teknoloji
yetersiz depolama alanı
Yetersiz Depolama Alanı Uyarısı (Uygulama Yüklenmiyor) Çözümü

Eğer android bir telefon kullanıyorsanız...

neuralink
Neuralink Nedir ?

Neuralink bir BMI (BEYIN-MAKİNE-ARAYÜZÜ)İnsan beyni...

Kapat
apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir