“Steam Ağına Bağlanılamıyor” Hatasının Kesin Çözümü

Birçok Steam kullanıcısını çileden çıkaran ve araştırmalara sevk eden bir Steam bağlantı hatası var. Bu hata, “Steam ağına bağlanılamıyor.” Genellikle kullanıcılar Steam programını ilk defa açmaya çalıştıklarında veya hesaplarına giriş yapmaya çalıştıklarında ortaya çıkan bir hata. Bu bir çok oyuncuya zaman kaybettiriyor ve sinirleri alt üst ediyor. Steam bağlantı hatası buradaki yöntemler ile kolayca çözülür.

Bu can sıkıcı hata ile karşılaşırsanız endişelenmeyin. Aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu hatayı düzeltmek için kesin ve denenmiş çözümlerdir.

Yöntem 1: Steam’in kullandığı İnternet protokolünü değiştirin.

Steam, verileri iletmek için orijinal olarak UDP adlı bir İnternet protokolü kullanır. TCP olarak değiştirmek, “Steam ağına bağlanılamıyor” hatasını düzeltmenize yardımcı olabilir. Aşağıdaki adımları sırası ile takip ederek steam bağlantı hatasını çözebilirsiniz.

1) Masaüstünüzdeki Steam kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.

*Masaüstünüzde Steam kısayolu yoksa, programı kurduğunuz klasöre gidin. Steam.exe dosyasına sağ tıklayın ve Kısayol oluştur’a tıklayın.

Ardından oluşturduğunuz kısayola sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.

2)  Hedef  isimli metin kutusunun sonuna, “-tcp” ekleyin. Ardından tamama basın ve çıkın.

steam ağına bağlanılamıyor

3) Steam’i başlatmak için düzenlediğiniz kısayola çift ​​tıklayın ve ardından bu yöntemin hatayı çözüp çözmediğini deneyin.

Yöntem 2: İnternet Bağlantı Sorunları Giderin

Eğer Steam bağlantı sorunu yaşıyorsanız ağ bağlantınızın durumunu dikkatlice kontrol etmelisiniz. Bilgisayarınızın İnternet’e bağlı olup olmadığını ve modeminizde bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Bağlantınızla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız İnternet hızlandırma yolları isimli yazımıza göz atın.

Yöntem 3: Steam Ağına Bağlanılamıyor Hatası Çözülmüyorsa Programı Yeniden Yükleyin

Bu yöntem, Steam’deki tüm oyunlarınızı silecektir. Bu adımı uyguladıktan sonra oyunlarınızı tekrar silmeniz gerekir.

Steam ağına bağlanılamıyor hatası çözümü için bazı dosyaları silip geri yüklemek gerekebilir. Programınızı tamamen kaldırabilir ve sonra yeniden yükleyebilirsiniz ve bu sorununuzu büyük ihtimalle çözecektir.

1) Steam programınızı silmeden önce oyunları yedekleyebilirsiniz. Steam’i kurduğunuz yere gidin. Steamapps adlı bir klasör bulun ve klasörün içindekilere dokunmadan başka güvenli bir yere taşıyın. Masaüstünüz olabilir. Bu yöntem steam ağına bağlanılamıyor sorununu çözer.

İlginizi Çekebilir!  Fortnite Kasma Sorunu ve Fps Arttırma 2020

2)  Win ve R tuşlarına aynı anda basın ve çalıştır penceresini açın. Ardından “control ” yazın ve Enter tuşuna basın.

3)  Program ekle ve kaldıra tıklayın.

4)  Programlar listesinde steam’ı bulun.

5)  Kaldır’a tıklayın  .

6)  Steam sitesinden tekrar indirin ve kurun.

7) Masaüstünüze yedeklediğiniz Steamapps klasörünü Steam’a tekrar taşıyın. Ardından steam’ı başlatın ve “Steam ağına bağlanılamıyor” hatanın gidip gitmediğine bakın.

Videolu Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Bilgisayar Oyunları, Oyunlar
Age Of Empires 4 Ne Zaman Çıkacak?

Age of Empires'a aşina değilseniz,...

Fps Ölçme Yolları! Fps Göstergesi Nasıl Açılır?

Fps bilgisayarınızda genelde oyun oynarken...

Kapat
apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir apk indir