Whatsapp’ta Artık Reklam Gösterilecek!

2009’da piyasaya sürüldüğünden bu yana, WhatsApp hızla dünyanın en popüler metin ve sesli mesajlaşma uygulaması haline geldi. Telefonlar arası mesajlaşmada uzmanlaşan WhatsApp, kullanıcıların mobil ve masaüstü cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde mesajlaşmalarını sağlayan ücretsiz bir hizmettir.  Whatsapp reklam mı geliyor…

Whatsapp’ın dünya çapında 1,5 milyardan fazla kullanıcısı var, Whatsapp’ın 2014 yılında Facebook tarafından satın alınmasından bu yana WhatsApp uygulamasında reklamların olacağı ve artık reklamsız bir uygulama olmayacağına dair söylentiler vardı. Facebook 2019 yılında bir hamle yaptı ve Whatsapp İşletme hesabı özelliğini getirdi.

Whatsapp Silinen Eski Mesajları Geri Getirme Yolu

Facebook’un 2014 senesinde bünyesine kattığı WhatApp uygulaması, her ne kadar kullanıcılarına reklam göstermek istemese de Facebook şirketinin reklamcılık politikalarına daha fazla dayanamayacak ve yakında Whatsapp reklamları göreceğiz. Attığınız WhatsApp durumlarının arasında artık reklamlar görünecek. Böyle bir duruma karşı, bazı kullanıcılar Whatsapp kullanmayacaklarını dile getiriyorlar. Whatsapp durumları reklam görmek pek hoş olmasa gerek.

Whatsapp Reklam Mı Geliyor?

WhatApp sosyal medya uygulaması, 2012 yılında kurulup kısa sürede milyonlarca kullanıcıya ulaşmıştı. Reklamsız mesajlaşma deneyimi sunması, ara yüzünün eşsiz verimliliğe sahip olması gibi özellikler Whatsapp’ı daha da popüler yaptı. 2014 yılında ise Facebook şirketi, 19 milyar dolar ödeyerek WhatsApp mesajlaşma uygulamasını satın aldı.

Facebook zaten milyonlarca kullanıcı olan Instagram’da Storyler arasında reklam gösterimi yapıyor. Şirketin en büyük finansal kaynağını ise bu reklamlar oluşturuyor. WhatsApp uygulaması, zaten Facebook için büyük bir reklam alanıydı. Peki whatsapp reklam mı geliyor gerçekten?

Artık reklam geleceği kesinleşti, yakında WhatsApp durumlar izlerken daha önceden arama yaptığınız verilere dayanan reklamlar göreceğiz. Çoğu kullanıcı ise böyle bir durumda Whatsapp kullanmayı bırakmayı düşünüyor.

WhatsApp’a alternatif mesajlaşma uygulamaları:

“Steam Ağına Bağlanılamıyor” Hatasının Kesin Çözümü

Birçok Steam kullanıcısını çileden çıkaran ve araştırmalara sevk eden bir Steam bağlantı hatası var. Bu hata, “Steam ağına bağlanılamıyor.” Genellikle kullanıcılar Steam programını ilk defa açmaya çalıştıklarında veya hesaplarına giriş yapmaya çalıştıklarında ortaya çıkan bir hata. Bu bir çok oyuncuya zaman kaybettiriyor ve sinirleri alt üst ediyor. Steam bağlantı hatası buradaki yöntemler ile kolayca çözülür.

Bu can sıkıcı hata ile karşılaşırsanız endişelenmeyin. Aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu hatayı düzeltmek için kesin ve denenmiş çözümlerdir.

Yöntem 1: Steam’in kullandığı İnternet protokolünü değiştirin.

Steam, verileri iletmek için orijinal olarak UDP adlı bir İnternet protokolü kullanır. TCP olarak değiştirmek, “Steam ağına bağlanılamıyor” hatasını düzeltmenize yardımcı olabilir. Aşağıdaki adımları sırası ile takip ederek steam bağlantı hatasını çözebilirsiniz.

1) Masaüstünüzdeki Steam kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.

*Masaüstünüzde Steam kısayolu yoksa, programı kurduğunuz klasöre gidin. Steam.exe dosyasına sağ tıklayın ve Kısayol oluştur’a tıklayın.

Ardından oluşturduğunuz kısayola sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.

2)  Hedef  isimli metin kutusunun sonuna, “-tcp” ekleyin. Ardından tamama basın ve çıkın.

3) Steam’i başlatmak için düzenlediğiniz kısayola çift ​​tıklayın ve ardından bu yöntemin hatayı çözüp çözmediğini deneyin.

Yöntem 2: İnternet Bağlantı Sorunları Giderin

Eğer Steam bağlantı sorunu yaşıyorsanız ağ bağlantınızın durumunu dikkatlice kontrol etmelisiniz. Bilgisayarınızın İnternet’e bağlı olup olmadığını ve modeminizde bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Bağlantınızla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız İnternet hızlandırma yolları isimli yazımıza göz atın.

Yöntem 3: Steam Ağına Bağlanılamıyor Hatası Çözülmüyorsa Programı Yeniden Yükleyin

Bu yöntem, Steam’deki tüm oyunlarınızı silecektir. Bu adımı uyguladıktan sonra oyunlarınızı tekrar silmeniz gerekir.

Steam ağına bağlanılamıyor hatası çözümü için bazı dosyaları silip geri yüklemek gerekebilir. Programınızı tamamen kaldırabilir ve sonra yeniden yükleyebilirsiniz ve bu sorununuzu büyük ihtimalle çözecektir.

1) Steam programınızı silmeden önce oyunları yedekleyebilirsiniz. Steam’i kurduğunuz yere gidin. Steamapps adlı bir klasör bulun ve klasörün içindekilere dokunmadan başka güvenli bir yere taşıyın. Masaüstünüz olabilir. Bu yöntem steam ağına bağlanılamıyor sorununu çözer.

2)  Win ve R tuşlarına aynı anda basın ve çalıştır penceresini açın. Ardından “control ” yazın ve Enter tuşuna basın.

3)  Program ekle ve kaldıra tıklayın.

4)  Programlar listesinde steam’ı bulun.

5)  Kaldır’a tıklayın  .

6)  Steam sitesinden tekrar indirin ve kurun.

7) Masaüstünüze yedeklediğiniz Steamapps klasörünü Steam’a tekrar taşıyın. Ardından steam’ı başlatın ve “Steam ağına bağlanılamıyor” hatanın gidip gitmediğine bakın.

Videolu Anlatım

Pdf Hikaye Kitapları Çocuk

Koronavirüs salgınının olduğu bu günlerde Canlı derste çocuklara hikaye okumak ya da görsel bir sunu olması açısından hikaye kitaplarını yansıtmak artık bir ihtiyaç oldu. Biz de sizin için pdf ve ücretsiz çocuk hikaye kitabı sitelerini araştırdık ve derledik. Bazı sayfalarda sesli kitapların yanı sıra pdf hikaye ve masal kitapları da bulunuyor.

Pdf Hikaye Kitapları

eğitimdebirlikteyiz sitesi masal ve hikaye kitapları paylaşıyor. Ücretsiz olarak sunulan kitapların sesli versiyonları da mevcut. 30’dan fazla kitap var. Okul öncesi pdf hikaye kitabı içeriğinde bir çok kitap var.

sakipsabancimuzesi sitesinde ise Sabancı Üniversitesinin kurduğu Sabancı Müzesinin ücretsiz erişime açtığı sesli çocuk kitapları ve hikayeleri mevcut.

tubitak Tubitak dergisinin ücretsiz pdf sayılarına ulaşabilirsiniz.

Turk Telekom E-dergi uygulamasında da çocuklara yönelik bir çok hikaye ve içeriğe ulaşabilirsiniz.

Konuşan Kitaplık isimli kütüphane platformunda bir çok sesli ve pdf hikaye kitapları ulaşabilirsiniz. Canlı ders yaparken çok işe yarayacağından eminim.

Meb Eba platformunun da sağladığı bir pdf hikaye kitaplar var. Ayrıca ders çalışma kaynakları ve daha bir çok içeriğe ulaşabilirsiniz.

Adreslere ulaşmak için açılan sayfada linke git diyerek doğrulamayı geçiniz.

Kpss Kitap Önerileri 2021

2021 yılında kpss sınavının ne zaman yapılacağını ösym henüz açıklamasa da adaylar hazırlanmaya başladı. Kpss her geçen gün zorlaşıyor ve daha çok çalışmak gerekiyor. Memur adayları ise en iyi kpss kitapları ve kpss kitap tavsiyeleri için araştırmalara başladı. Biz de yenidünya.net ailesi olarak 2021 yılının ilk senesinde sizler için kpss kitap önerileri hazırlamaya çalıştık. Birden çok kitap inceledik ve sizler için en yararlı olan kpss kitap önerileri başlığı altında tavsiye etmeye çalıştık.

Kpss Konu Anlatımı Kitap Tavsiyeleri

Kpss de başarı elde etmenin yolu tabi ki sadece soru çözmekten değil, konulara da hakim olmanız gerekmektedir. Kpss konu anlatımlı kitap önerileri için yaptığımız çalışmalar neticesinde Türkçe, matematik, tarih, coğrafya ve vatandaşlık konu anlatımlı kitap tavsiyelerini sizler için derledik.

Kpss Türkçe Konu Anlatımlı Kitap Önerileri

KPSS Türkçe Konu Anlatımı Benim Hocam Yayınları

Türkçe öğretmeni Öznur Saat Yıldırım, Eğitim, KPSS, Sınav Hazırlık kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Aynı zamanda Benim Hocam YouTube Kanalında Türkçe konu anlatımlı video dersleri anlatmaktadır. Benim hocam kitapları adeta ücretsiz bir dershane. Konuların dizimi ve anlam açıklığı sayesinde zorlanmadan tüm konulara hakim olabileceğiniz bir kitap.

KPSS Evveliyat Genel Yetenek Türkçe Video Ders Notları İsem Yayıncılık

Hem konu anlatımlı hem de ders videoları bulunan bu yayında kpss için çok önemli bir kaynaktır. Videolar sayesinde konuları daha iyi anlayabilir ve kitaba bağımlı kalmazsınız.

KPSS Türkçe Kısa ve Öz Ders Notları Yargı Yayınları

Türkçe konu anlatımlı kitap tavsiyeli için olmazsa olmaz bir kitaptır. İçeriğinde bulunan kısa ve anlaşılır notlarla uzun uzadıya paragraflar okumanıza gerek kalmadan konulara hakim olabilirsiniz.

Kpss Matematik Konu Anlatımlı Kitap Tavsiyeleri

2021 KPSS Matematik Konu Anlatımlı Kitap İlyas Güneş Benim Hocam Yayınları

Bir çok kitapta olduğu gibi bu sefer de fark yaratan bir kitap olmuş. Anlatım tarzı ve konuların sırası açısından gayet yararlı bir kitap.

2021 KPSS Matematik Konu Kitabı Kozmik Oda Yayınları

İçeriğinin konulara ayrılması güzel bir şekilde yapılmış. Soru çözümleri isegayet açıklayıcıdır. Matematikte başlangıç seviyesinde olanlar için biraz zor soruları olabilir. Kpss kitap önerileri listemize girmeyi başarmış bir kaynak.

Yeni Nesil Sorularla Adım Adım Matematik Yargı Yayınları

Matematik sorularının çözmek için püf noktalar hakkında ipucu ve bilgiler veren güzel bir kitap. Adım adım gitmesi sayesinde ise kolaydan zora doğru bir öğretim sunuyor. Gayet başarılı bir kitap.

Kpss Tarih Kitap Tavsiyeleri

2021 KPSS Genel Kültür Tarih Video Ders Notları İsem Yayıncılık

Rengarenk tablo ve şemalarla bir konu anlatımı sunan kitap 2021 kpss kitap önerileri listemizde olmazsa olmadır. Kitabın sonunda 5 deneme olması ise ayrı bir avantaj.

KPSS Tarih Konu Anlatımı 4T Yayınları

İslamiyet Öncesi Türk Tarihi, Türk İslam Tarihi, Türkiye Tarihi, Avrupa Tarihi, Osmanlı Tarihi, İnkılap Tarihi, Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi konu başlıklarında hazırlanmış olan kitap gayet açık bir anlatıma sahip.

2021 KPSS Tarihin Mihmandarı Yargı Yayınları

Diğer kitaplarda olduğu gibi bu kitapta da başarı sağlayan yargı yayınları 2021 kpss kitap tavsiyeleri için listemize girmeyi başardı.

Kpss Coğrafya Kitap Önerileri

2021 KPSS Genel Kültür Coğrafya Video Ders Notları İsem Yayıncılık

Video dersler sayesinde konu anlatımı ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan bir kitap.

2021 KPSS Haritalarla Coğrafya Tekrarı Benim Hocam Yayınları

Benim hocamın diğer kaynakları gibi bu kitap da gayet başarılı ve açık bir konu anlatımına sahip.

2021 KPSS Coğrafyanın İz Düşümü Yargı Yayınları

Rengarenk harita, tablo ve grafiklerle hazırlanmış olan kitap gayet akılda kalıcı bir konu anlatımına ve sorulara sahip. Ayrıca kitabın sonun 5 Deneme de bulunuyor. Soru bankası ihtiyacını da bu sebeple karşılayabilir.

Kpss Vatandaşlık Kitap Önerileri 2021

2021 KPSS Anayasa Konu Anlatımlı Data Yayınları

Yeni sayılabilecek bir kitap ama çok güzel konu bölümlerine ve anlatıma sahip.

2021 KPSS Anayasa Güncel Olaylar Konu Anlatımlı Kozmik Oda Yayınları

Kozmik oda yayınlarının bu vatandaşlık kitabı çok başarılı ve gerçekten önerilmeyi hak eden bir kaynak. Vatandaşlık dersinin zor ve karmaşık konularını sade ve akılda kalıcı bir dille anlatmış. Kpss kitap önerileri listemize girmeyi başarmış.

2021 KPSS nin Pusulası Vatandaşlık Konu Anlatımı Doğru Tercih Yayınları

Ali KOÇ, kpss kitapları alanında kitaplar yazmış bir yazardır. Kitap gayet başarılı ve akılda kalıcı bir anlatıma sahip. 2021 kpss kaynak önerileri listemizde yer buldu.

Eğitim Bilimleri Kitap ve Kaynak Önerileri

KPSS Eğitim Bilimleri Anahtar Kelimelerle Konu Anlatımı 2 Kitap Yargı Yayınları

​1.Kitapta; Gelişim Psikolojisi, Öğrenme Psikolojisi, Rehberlik Özel Eğitim ve Kaynaştırma dersleri bulunuyor. 2.kitapta ise Ölçme ve Değerlendirme, Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Sınıf Yönetimi, Materyal Geliştirme, Program Geliştirme alanları bulunuyor. Eğitim bilimleri en iyi kitaplar arasında sayılabilecek bir kaynak. Kpss kitap önerileri için güzel bir seçim.

Pegem Akademi 2021 KPSS Eğitim Bilimleri Tamamı Çözümlü Modüler Soru Bankası Seti 

Sınav formatına uygun sorular, ayrıntılı çözümler, konu bilgisi ve genel bilgi düzeyinizi ölçen testleri de içinde barındıran kitap. Gerçekten en iyi kpss kitapları ve tavsiyeleri arasında bulunuyor. Kpss kitap tavsiyeleri için olmazsa olmaz bir kaynak.

KPSS Eğitim Bilimleri Konu Anlatımlı Modüler Set 6 Kitap Saygı Serisi Yediiklim Yayınları
Dersleri 6 kitaba bölen bu kaynak. Modüler bir şekilde konu anlatımı yapıyor. Konular ve sorular çok akılda kalıcı ve gerçekten güzel kitaplar arasında.

2020 yılında yaptığımız kitap önerileri için tıklayınız.

Age Of Empires 4 Ne Zaman Çıkacak?

Age of Empires‘a aşina değilseniz, biraz oyundan bahsedelim. Tarihten bir ulus veya medeniyet seçerek başlarsınız ve ardından dört zafer koşulundan biriyle onları refaha yönlendirirsiniz: skor, egemenlik, bir dünya harikası inşa etme veya haritanın etrafındaki kalıntıları ortaya çıkarıp üssünüze geri getirme. Tüm bunlar, çevrenizi yönetirken, kaynakları toplarken, yeni yapılar ve birimler inşa ederken, yeni teknolojiler araştırırken ve haritayı paylaştığınız diğer uluslarla savaşırken gerçek zamanlı olarak gerçekleşir. Age Of Empires 4 ne zaman çıkacak soruları da sorulmaya başlandı.

Relic Entertainment oyun şirketi tarafından geliştirilen bir dönemin efsanesi olan Age of Empires’ın yeni oyunu Age of Empires 4 hakkında ilk fragman ufak bir savaş görüntüsüyle ortaya çıkmıştı. 2005 yılında piyasaya çıkan Age of Empires 3 oyununun ardından, 10 yıl sonra yeni bir seri başlangıcının da işaretleri oldu. AOE 4 oyunu ilk kez 2017 yılında duyuruldu ve çalışmalar hakkında son günlere kadar hiç bilgi verilmedi.

Age of Empires 4 için çoğunlukla sessiz geçen bir 2020’den sonra, yeni strateji oyunuyla ilgili bir dizi haber aldık. Oyun şu an oynanabilir durumda ama bir çok ince ayarı yapılıyor ve optimize ediliyor.

Oyundan sahnelerin de yayınlanmasından sonra oyun severlerin merakla beklediği Age of Empires 4’ün çıkış tarihi belli oldu. Ancak bu konuda şu ana kadar yapılan resmi bir açıklama yok. Yeni oyun muhtemelen 2021 yılının ilk aylarında çıkacak. Birçok oyun sever ise oyunun sonbaharda çıkacağı dedikodularını kendi aralarında yapıyorlar. Age Of Empires 4 ne zaman çıkacak sorusuna ise Relic şirketi AOE 4’ün ne zaman çıkacağı hakkında bir açıklama yapmadı.

Age Of Empires 4 (AOE 4) Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 10
  • İşlemci: AMD FX-4350, 4.2 GHz / Intel Core i5- 2300, 2.80 GHz
  • Bellek: 6 GB
  • Ekran Kartı: AMD HD 7870, 2 GB – Nvidia GTX 660 2 GB
  • Depolama: 40 GB kullanılabilir alan

Age Of Empires 4’de Neler Olacak?

Relic Entertainment ve Microsoft Studios, Age of Empires 4’ün oynanışı hakkında çok az şey açıkladı. Ancak Relic’in son çalışmaları ve serinin önceki girişlerinin temelleri bize ne bekleyeceğimiz konusunda az da olsa bir resim sunuyor.

Bu tarz bir oyunu ilk defa oynayacak olanlara ise Age of Empires 4 oyun boyunca rehberlik edebilecek ve bir oyuncu da olması gereken bir şeyi yapmadığında tepki verebilecek öğreticilere sahip olacak.

Age of Empires 4’te, bir haritaya başlamadan önce değerlendirmez için yeni bonuslar ve birimler eklenecek ve muhtemelen bir yan ürün olarak bazı yenilikçi taktikler getirecek bir dizi yeni ulus bekleyebiliriz. Age Of Empires 4’de teknolojinin de daha çok genişletilmesi bekleniyor.

Aşı İle İnsanlara Çip Takmak Mümkün Mü?

Bildiğiniz gibi 2020 senesi korona virüs gölgesi altında geçti. Yapılan aşı çalışmaları ile 2021 yılına umutla bakabiliyoruz artık. Ama korona virüs aşısı her ne kadar bulunmuş olsa da bu noktada insanların, özellikle Türk halkının aklını karıştıran bir kaç soru olduğu kesin. Peki aşı ile çip takmak mümkün mü? Aşı koruyuculuk oranı kaç? Çin aşısı sağlıklı mı?

Aşı İle İnsanlara Çip Takmak Mümkün Mü? yazısına devam et

Windows 10 Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası Çözümü

Windows 10 işletim sisteminde bazı bilgisayarlarda ortaya çıkan bir sorun bu aralar gündeme geldi. Windows 10, dizüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde günümüzde çok kullanılan bir işletim sistemi. Bazı kullanıcıların ise Windows 10 ile wifi veya internete düzgün bir şekilde bağlanmasını engelleyen aksaklıklar ve hatalar yaşaması şaşırtıcı derecede yaygındır. Yaygın olan şikayetler ise windows 10 wifi sorunu, wifiye bağlanmıyor ve bu ağa bağlanılamıyor şeklindedir.

Windows 10 Bu Ağa Bağlanılamıyor Hatası Çözümü yazısına devam et

Apple Ve Facebook Neden Birbirini Sevmiyor?

Şirketler arasında rekabetler yaygındır ve teknoloji endüstrisinde yıllardır birbirleriyle anlaşmazlık yaşayan iki şirket Apple ve Facebook’tur. İster mahremiyet hakkında yorum yapsın, ister CEO’ları sorunlar üzerinde tartışıyor olsun, Facebook ve Apple açıkça birbirlerinden hoşlanmıyor. Apple Facebook kavgaları gündeme gelen olaylar. İOS 14 ile Apple, iki teknoloji devi arasındaki sürtüşmenin en son sebebi olan Facebook’a zarar verecek yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Burada, Apple ve Facebook’un pek de dostane olmayan bir ilişkiyi paylaşmasının dokuz nedenini listeliyoruz:

Apple Ve Facebook Neden Birbirini Sevmiyor? yazısına devam et

Yetersiz Depolama Alanı Uyarısı (Uygulama Yüklenmiyor) Çözümü

Eğer android bir telefon kullanıyorsanız ve depolama alanınız yeterli gelmiyorsa bu tip uyarıları sık sık alabilirsiniz. Sizin için gerekli olan uygulamaları ve dosyalarınızı indirebilmeniz için gerekli olan alan asla olmaz ve bu çoğu zaman sinir bozucu hale gelebiliyor. Yetersiz Depolama Alanı sorunu günümüzde dosya boyutlarının artmasıyla bir sorun haline gelmiştir. Yeterli Alan Yok şeklinde uyarı ile karşımıza çıkan sorunun çözümlerini bu yazımızda anlattık.

Yetersiz Depolama Alanı Uyarısı (Uygulama Yüklenmiyor) Çözümü yazısına devam et

Tabii Uygulaması İndir!

Milli eğitim bakanlığının duyurduğu “Tabii” uygulaması 5,6 ve 7.sınıf öğrencileri için geliyor. Öğrencilere oyun yolu ile öğrenme fırsatı sunan bu uygulamayı Meb bir duyuru yayınlayarak kamuoyu ile paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada “Tabii Mobil Uygulamasını tanıttı ve  çocuklara imkân verildiğinde, somut içerikler sunulduğunda her an, her yerde bir faaliyet içinde olmalarının mümkün hâle geldiğini ifade etti.

Tabii Uygulaması İndir! yazısına devam et
Exit mobile version